Svátek má: Michal

Komentáře

K čemu je to dobré?

Petr Nečas se dostal do čela ODS poté, co se tato strana pár týdnů před volbami do sněmovny nevybíravým způsobem zbavila svého předsedy M. Topolánka. P

Pravicová a zejména bakalovská média líčila Nečase jako „pana Čistého“, který vlastně - kde se vzal, tu se vzal - je novým fenoménem české politiky.

Média jej vykreslila jako člověka, který bude vlastně ozdobou české politiky a ač v ní působil od začátku 90. let (ostatně jako třeba  Kalousek a Schwarzenberg), nestal se v nechutné volební kampani, která přecházela sněmovním  volbám v roce 2010,  dinosaurem, jako například já, který jsem byl ve vrcholné politice pět let. Prostě dinosauři se vyráběli jaksi účelově.

Poté, co sociální demokracie zvítězila ve volbách do sněmovny  s výsledkem 22,2% hlasů, jsem jako předseda ČSSD  okamžitě odstoupil.  Neměl jsem totiž vůbec chuť začít jednat o ustavení možné vládní koalice s Věcmi veřejnými. Věděl jsem, že by uzavření případné dohody o vládní spolupráci s touto stranou a s podporou komunistů, bylo pro sociální demokracii naprostou katastrofou. Nicméně Nečas se Swarzenbergem se touto cestou klidně vydali...

Přitom museli vědět, kdo z pozadí Věci veřejné řídí a jaké jsou jeho zájmy. Nečasova vláda po dobu své existence v permanentní krizi. Premiér nedokázal řešit vztahy mezi členy koalice a ta se mu rozpadala pod rukama, až se dostala po třech letech do situace, kdy přestala mít ve sněmovně většinu. Působení Nečasovy vlády bylo ukončeno ostudným zásahem těžkooděnců přímo na Úřadu vlády.Smutné je, že z tehdejší argumentace představitelů Vrchního státního zastupitelství v Olomouci se vlastně nic podstatného neprokázalo a tak v síti policie a státního zastupitelství uvízla vlastně jen někdejší šéfka premiérova sekretariátu Jana Nagyová, nyní Nečasová.

Je smutné vidět, jak tuto ženu vláčí k soudním jednáním. Tentokrát v kauze údajného vyzrazení utajované zprávy BIS. Jindy zase v kauze  darovaných kabelek atd. Soud s J. Nečasovou se vydává na tenký led, pokud chce připustit jako důkaz, zřejmě nezákonně provedené policejní odposlechy. Zajímalo by mě na základě jakého soudního příkazu a na základě čeho byla Jana Nečasová v roce 2012 odposlouchávána.

Zkrátka si myslím, že celá věc je již  trapná.  A prestiži české soudní soustavy neprospěje, pokud  manželka bývalého premiéra dostane nepodmíněný trest v jedné i druhé kauze. Z toho by totiž  logicky vyplynulo, že by měl být stíhán za křivé svědectví také bývalý premiér. A to už po těch letech opravdu, ale opravdu nemá žádný smysl...

Jiří Paroubek

Spojená levice a proč?

Spojená levice a proč?

Jiří Paroubek 

23. září 2023
Dnešní Lidové noviny se zmiňují o tom, že jsem stranou ČSSD předběžně navrhován na 21. místo společné kandidátky levicových stran do Evropského parlamentu.

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Jiří Paroubek 

13. srpna 2023
Debata je dnes vlastně o tom, zda Senátem již schválený prezidentův nominant Fremr odstoupí z nominace do Ústavního soudu (ÚS)...

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%