Svátek má: René

Komentáře

Václavák 28.10.2022 a Bílá hora 8.11.1620

Na demonstraci 3.9.2022 svolané na Václavském náměstí jsem se domníval, asi stejně jak většina ostatních, že je to vydařený pokus o vytvoření platformy formující se opozice,...

....ostře nesouhlasící především s hospodářskou politikou a opatřeními vedoucími k ožebračení většiny obyvatel.

Díky premiérovi jsem se později dověděl jména těch, kteří tuto akci organizovali. Ty samotné úspěch patrně ohromil, a tak věci začínají dopadat jako vždycky. Z organizátorů se začali klubat vůdci. Většinou až po vítězství dochází k boji o podíl na moci a vládě. U nás však boj začíná už při pocitu předpokládaného úspěchu.

Hrozí tak, že ukázka síly a možnosti sjednocení veřejnosti k prosazování cíle: Republika na 1. místě, skončí fraškou a ekonomickou katastrofou. Organizátoři,kteří se mohli stát miláčky národa jako sjednotitelé protivládního odporu, podělali co mohli. Nemohu si odpustit srovnání dneška s podzimem 1620. Tenkrát se odbojným pánům podařilo chybami až hloupostí, proměnit vojensko-taktické výhody, tedy očekávané vítězství v bitvě na Bílé hoře 8.11.1620, v naprostou katastrofu. Následovala válka, poprava 21 povstalců, ale především do té doby nevídané sankce a přesuny majetku. To vše způsobila jedna nepovedená dvouhodinová šarvátka.Ano, hroucení hospodářství může přerůst v konflikt i bez vybraného vůdce. Vždy se najde někdo, kdo se postaví na poslední chvíli do první řady, zvedne prapor a rozhněvaný dav jde za vlajkou, aniž by zkoumal, kdo ji drží! Některá velvyslanectví jsou v dodávání vůdců velmi zkušená. Spoléhám na to, že většina národa přilne k těm, kteří se již osvědčili jako stateční a kompetentní bojovníci za naše práva v minulých letech. Myslím, že covidová hysterie ukázala na ty, kteří staví lid této země a jeho práva na první místo. Není žádný důvod jim nedůvěřovat dál.

Věřím, že my všichni, kteří máme v srdcích svou vlast na prvním místě, ať jsme v politických stranách, spolcích nebo nejsme nijak organizováni, jsme si nebezpečí ukradení a převyprávění našeho odporu k vládnutí, dobře vědomi.   

Sláva naší republice!

Karel Petřík

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Fenomén Vidlák a Žena ve stínu

Karel Petřík 

14. října 2023
Počátkem roku jsem srovnával Pražskou kavárnu a jeho zemité vidláctví.

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%