Svátek má: René

Komentáře

Andrej Babiš

předseda hnutí Ano

Vážený pane předsedo vlády,
z médií jsem zaznamenal, že jste prvnímu místopředsedovi vlády a ministru vnitra Vítu Rakušanovi vyjádřil plnou podporu. Váš přístup mě zklamal. Čekal jsem, že člověk, který se dlouhodobě zaštiťuje morálkou a slušností, podpoří v krizových okamžicích svá slova také činy. Mrzí mě, že jste nakonec upřednostnil zájmy své vlády před zájmy a bezpečností České republiky.

Já i hnutí ANO jsme přesvědčeni, že je zcela nepřijatelné, aby ministrem vnitra a druhým nejvyšším představitelem vlády České republiky byl člověk, který je nejen zcela nekompetentní zastávat svou funkci, ale také člověk s prokazatelnými vazbami na mafiánské struktury. Domnívám se, že Vám nemusím připomínat všechny skandály spojené s panem Rakušanem a jeho hnutím STAN. Kauza Dozimetr, vazebně stíhaný lobbista Michal Redl a vazebně stíhaný bývalý předseda pražského STAN Petr Hlubuček jsou dostatečným důkazem.

Mnohem závažnější je fakt, že pan Rakušan jmenoval do funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka, člověka s úzkými, dlouholetými vazbami na mafiána Redla, pravou ruku gangstera Radovana Krejčíře. Je zcela skandální, že pan Rakušan o těchto kontaktech věděl před jmenováním pana Mlejnka, přesto mu to nevadilo a člověka s vazbami na gangstery prosadil do funkce ředitele ÚZSI. A Vaše vláda setrvání pana Mlejnka dokonce posvětila.

Ještě jednou Vás vyzývám, najděte v sobě odvahu a odvolejte pana Rakušana. Jeho setrvávání na postu ministra vnitra dál podkopává již tak chatrnou důvěru veřejnosti vůči vašemu kabinetu, ale především dělá ostudu České republice před našimi partnery v Evropské unii a v zahraničí. Pokud to nedokážete, bude hnutí ANO donuceno vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Nad kauzami Vaší vlády jsme dosud kvůli českému předsednictví Radě Evropské unie zavírali oči, ale skandál kolem pana Rakušana a jmenování ředitele tajné služby nemá v dějinách České republiky obdoby a vyžaduje okamžitou reakci.

Řešení situace je v tuto chvíli ve Vašich rukách a já věřím, že se Vám situaci podaří vyřešit tak, aby k hlasování o nedůvěře vlády vůbec nedošlo.

Andrej Babiš

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%