Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

První společný projekt s názvem „Buďte vidět, přežijete“

První společný projekt s názvem „Buďte vidět, přežijete“

Jak již vyplývá ze zákona o obecní policii, strážci pořádku nevykonávají pouze práci represivní, ale především je jejich působení zaměřeno preventivně.

Ilustrační foto
9. listopadu 2014 - 07:30

Proto se zástupci Městských policií Karlovarského kraje  na pracovním setkání v Novém městě u Jáchymova zaměřili na vytvoření Pracovní skupiny prevence kriminality Karlovarského kraje. Do pracovní skupiny se prozatím zapojili zástupci karlovarské, sokolovské, ostrovské a chodovské Městské policie, postupem času se do pracovní skupiny mohou zapojit další městské policie Karlovarského kraje. A co je cílem pracovní skupiny? Jelikož je zapotřebí kriminálnímu jednání předcházet, budou některé projekty a programy zaměřené na prevenci kriminality probíhat v rámci celého kraje.

První společný projekt s názvem „Buďte vidět, přežijete“ realizovaný na území Karlovarského kraje bude zaměřen na bezpečný pohyb v silničním provozu za snížené viditelnosti a uskuteční se v průběhu listopadu. Strážníci městských policií, které se do projektu zapojí, budou ve stejný den i hodinu na území svého města rozdávat reflexní pásky chodcům a cyklistům, kteří se budou pohybovat v silničním provozu, a to proto, aby byli pro ostatní účastníky silničního provozu viditelní.

Příchod sv.Martina do Karlových Varů doprovodí ohňová show

A plány do budoucna? V průběhu příštího roku bude Pracovní skupina prevence kriminality usilovat o schválení projektu zaměřeného na zjištění pocitu bezpečí občanů Karlovarského kraje. Z výsledků průzkumu by se následně odvíjeli další preventivní projekty a programy zaměřené na konkrétní ohrožené skupiny obyvatel a na skupiny s rizikovým jednáním. Hlavní myšlenkou je tedy společnými silami předcházet kriminálnímu jednání a zvýšit pocit bezpečí všech občanů Karlovarského kraje. Karlovarskenovinky.cz informovala Bc. Magdaléna Kovářová, tisková mluvčí Městské policie,  Karlovy Vary - Stará Role.

(jv,foto:arch.mp)