Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Cheb: Virtuální univerzita třetího věku

Cheb: Virtuální univerzita třetího věku

Městská knihovna v Chebu připravila další semestr Virtuální univerzity třetího věku (VU3V), v pořadí osmý, který zahájí 4. února.

U3V promoce - Libuše Fajtlová
20.leden 2016 - 07:30

Semestr Virtuální univerzity třetího věku je určen, bez ohledu na dosažené vzdělání, seniorům a nezaměstnaným 50+ a je přístupný i těm zájemcům, kteří ještě žádný z předcházejících semestrů neabsolvovali. Přihlášky na letní semestr zaměřený na evropské kulturní hodnoty jsou k vyzvednutí v půjčovně pro dospělé. Cena za semestr je 300 korun, za které vždy každý obdrží písemné podklady k jednotlivé přednášce a drobné občerstvení.


Jak vzdělávání přes VU3V, zpracované Českou zemědělskou univerzitou v Praze, probíhá? Téma si posluchači postupně přiblíží během šesti dopoledních setkání v knihovně, konaných vždy po 14 dnech. Po každé přednášce, kterou sledují z plátna, spolu vypracují zkušební test, který je vzápětí on-line vyhodnocen. Každý si také může díky svému přístupovému heslu přednášky pouštět doma (případně v knihovně se sluchátky) i zkoušet další testy k tématu. Na odeslané odpovědi jim přichází odezva s vyznačením správnosti.

Na tento semestr VU3V již knihovna zve zájemce do nové přednáškové místnosti, nacházející se pod půjčovnou. Zde si - na rozdíl od předcházejících přednášek vždy od 8 do 10 hodin - lze dovolit komfortnější čas zahájení, od 9 hodin. Tedy šance i pro větší spáče… Informuje na stránkách Chebu  PhDr. Martina Kuželová, ředitelka Městské knihovny v Chebu.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.cheb)