Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj připravuje nový moderní internetový portál

Karlovarský kraj připravuje nový moderní internetový portál

​Ve spolupráci s odbornou společností Macron Software připravuje Karlovarský kraj zcela novou podobu internetového informačního portálu.

Ilustrační foto
17. listopadu 2022 - 12:00

Občané regionu na portálu najdou nejen veškeré informace o službách krajského úřadu, dotacích a činnosti Karlovarského kraje, ale také zajímavosti z regionu.

V současnosti probíhá příprava struktury jednotlivých webů tak, aby odpovídaly potřebám uživatelů. „Dlouhodobě jsme se potýkali s tím, že internetové stránky Karlovarského kraje byly již zastaralé a nepřehledné, lidé na nich obtížně hledali potřebné informace. Naším cílem je proto informační portál zpřehlednit, nabídnout vstřícné uživatelské prostředí a lidem umožnit, aby se na webu snadno orientovali. Nyní jsme provedli revizi obsahu portálu, analýzu návštěvnosti, vyhodnotili jsme výsledky ze zveřejněného online dotazníku. V následující fázi se bude vytvářet finální informační architektura webu a během toho bude tým projektu pracovat také s dalšími výstupy uživatelského výzkumu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Vojtěch Franta.

Obsah portálu se přizpůsobí návštěvníkům podle toho, jestli jde o občany kraje, zástupce obcí, turisty, nebo podle témat zaměřených například na dotace, služby, atraktivity regionu.Po dokončení informační architektury portálu se bude řešit grafika webu, ověření prototypu a technická analýza. „Úvodní jednání projektového týmu se uskutečnilo v srpnu letošního roku, se zadáním samotné realizace portálu počítáme v prosinci. Nové moderní stránky představíme v první polovině roku 2023,“ uzavřel Vojtěch Franta.

Stávající portál je lidem k dispozici na adrese: www.kr-karlovarsky.cz

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%