Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Špejchar na Františkánském náměstí se mění na Art Centrum

Špejchar na Františkánském náměstí se mění na Art Centrum

Otevření Art Centra Galerie 4 je naplánováno na 4.12. letošního roku. V tento den totiž galerie oslaví 30. výročí od založení.

Špejchar
6. května 2015 - 07:30

Barokní špejchar na Františkánském náměstí, který v minulosti využívalo chebské muzeum jako depozitář, se již letos promění na umělecké centrum minimálně středoevropského významu. Díky právě probíhající rekonstrukci se navíc veřejnosti zpřístupní další památka v historickém centru Chebu. Po dokončení úprav se do nově vzniklého Art Centra přestěhuje z prostorově nevyhovujícího sídla v Kamenné ulici galerie fotografie G4.

Náročná rekonstrukce špejcharu probíhá pod dozorem Národního památkového ústavu v Lokti. Hrubé stavební práce jsou již hotovy a v dubnu se začala budovat přístavba schodiště a výtahové věže.

Otevření Art Centra Galerie 4 je naplánováno na 4. prosince letošního roku. Přesně v tento den totiž galerie oslaví 30. výročí od založení. Nejstarší fotografická galerie v České republice se od počátku zaměřovala nejen na pořádání výstav předních tuzemských i světových fotografů, ale prostor vždy dávala také mladým talentovaným umělcům. Vedle toho zorganizovala už více než stovku uměleckých workshopů, často s mezinárodní účastí. Nedílnou součástí galerie je i archiv studijních a dokumentačních materiálů, který obsahuje více než čtyři tisícovky fotografií. Galerie 4 je rovněž hlavním organizátorem uměleckého festivalu Chebské dvorky, který se letos bude konat již po třinácté.

Titul Historické město 2014 získal Cheb

Přestěhování do pětipodlažního špejcharu o ploše 1600 m2 umožní galerii ještě výrazněji rozvíjet její výstavní a vzdělávací aktivity. Informuje  Ing. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mú)