Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Projektu „Pavlův notes“ se účastní stovky školáků

Projektu „Pavlův notes“ se účastní stovky školáků

Kolem sedmi stovek dětí z druhých a třetích tříd základních škol se každoročně zúčastní preventivního projektu Notes strážníka Pavla.

Notes strážníka Pavla
14. ledna 2022 - 12:00

Městská policie Sokolov pořádá tuto akci od roku 2016 a trvá vždy celý školní rok. Ten současný není výjimkou a zapojeny do něj jsou i školy z okolí. Ať už z Březové, Lomnice či Svatavy. MP Sokolov získala na projekt dotaci 50 000 korun od Karlovarského kraje.

Za peníze z krajské dotace, kterou obdržela Městská policie Sokolov od kraje už podruhé, pořídila pro školáky například velký Pavlův zápisník, notesy, reflexní prvky a samolepky. Od října se účastnili „výuky“ třeťáci, od ledna jsou na řadě druháci. Třídy většinou docházejí do Centra prevence MP na radnici, některé školy pak navštěvují strážníci – preventisté.

„Výhodou našeho centra je jeho vybavení interaktivními pomůckami a výuka tady probíhá formou hry. Děti se dozvídají informace o integrovaném záchranném systému, věnujeme se také bezpečnosti v dopravě z pohledu všech jejích účastníků. Nechybí ale ani témata zaměřená na občanské soužití, šikanu či kyberšikanu,“ uvedla Renáta Černá z preventivního centra MP.

Ochránit seniory v Sokolově pomáhají také bezpečnostní balíčky

Notes strážníka Pavla je jedním z nejúspěšnějších společných počinů strážníků a jejich preventistů v Karlovarském kraji. Každý školní rok se do projektu zapojuje kolem 3 500 školáků z téměř čtyř desítek škol v regionu.


Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%