Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Za přemnožení potkanů mohou také jejich „krmiči“

Za přemnožení potkanů mohou také jejich „krmiči“

Potkala paní potkana v Husových sadech a napsala o tom na radnici. Respektive těch potkanů, které na procházce potkala, mělo být kolem dvou desítek. A kvůli jejich přemnožení už parkem nechce chodit.

Pečivo vysypané na břehu rybníka v Husových sadech
13. ledna 2020 - 12:00

Na jejich zvýšený výskyt upozornili i další lidé. Jednou z příčin, proč se jim například kolem rybníků tak daří, jsou „krmiči“ kachen. Ptáci nyní rozhodně hlady nestrádají, a takový příděl potravy, jaký vidíte na snímku, udělá spíše radost právě potkanům.

Kdybychom se potkana zeptali, kampak pane potkane, tak by nám nejspíše odpověděl: „Jdu hodovat k rybníku nebo k některým z popelnic, kolem nich je taky takový lahodný binec.“ 

Velká speciální ochranná deratizace na celém území města Sokolova byla provedena v roce 2017. A to v souladu s Obecně závaznou vyhláškou města Sokolova  č. 2/2017.  Deratizace venkovních prostor poté probíhá v průběhu každého roku v lokalitách s výskytem potkanů na základě hlášení občanů, firem nebo případnou kontrolu, kterou zajišťuje městský úřad.Problém s výskytem potkanů za obchodním domem Ural a v okolí rybníka v Husových sadech radnice řeší. V prosinci byla dvakrát provedena pokládka nástrah a tento týden byla provedena ještě jednou. Kontroly budou opakovány po dobu přijímání nástrah potkany. Potkani se ovšem v této lokalitě přemnožují i právě kvůli neustálému krmení kachen. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)