Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Netopýří noc u dolu Jeroným je tradiční putovní akce regionu

Netopýří noc u dolu Jeroným je tradiční putovní akce regionu

V sobotu 29. srpna 2015 od 19:00 u vchodu do středověkého dolu Jeroným ve Slavkovském lese začíná „Mezinárodní noc pro netopýry“.

Netopýří noc u dolu Jeroným
27.srpen 2015 - 07:30
Již tradiční putovní akce vás seznámí se záhadnými a mnoha mýty opředenými nočními tvory – netopýry. Letos akce proběhne u jedné z nejvýznamnějších netopýřích lokalit v západních Čechách.

Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto ohrožených létajících savců. Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život. Pro účastníky soutěží i dětských her budou přichystány originální netopýří ceny.

Do celovečerního programu je začleněna i fotografická výstava Ivana Kletečky a Přemysla Tájka „Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“. Program doplní poutavá přednáška o biologii a životních zvycích netopýrů. Na závěr noci si budete moci vypustit sami i živé netopýry chycené do sítí.

Důl Jeroným je od loňského roku zpřístupněn pro veřejnost a letos má i nově otevřenou expozici se zázemím. Tento středověký důl je důležitou netopýří lokalitou a vyjde-li počasí, lze zde očekávat desítky ochycených netopýrů až sedmi různých druhů. Úspěšnost odchytu závisí do značné míry na počasí. Ovšem akce se bude konat za každého počasí. V případě příznivých povětrnostních poměrů bude program trvat zhruba do 01:30 hod.

Valdštejnské slavnosti nabídnou i sportovní klání

Přijďte se seznámit se sympatickými nočními tvory, kteří jsou možná vašimi nejbližšími sousedy. Na přátelské setkání s netopýry a symbolické rozloučení s létem a prázdninami vás co nejsrdečněji zvou pořadatelé akce: AOPK ČR – Správa CHKO Slavkovský les, Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská a Muzeum Sokolov. Karlovarskenovinky.cz informovala Jana Rolková za Správu CHKO Slavkovský les.

(jv,Karlovarskenovinky.cz foto:chko)