Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Ochránit seniory v Sokolově pomáhají také bezpečnostní balíčky

Ochránit seniory v Sokolově pomáhají také bezpečnostní balíčky

Mezi řadu preventivních akcí připravovaných městskou policí pro seniory patří také distribuce bezpečnostních balíčků, které jsou určeny pro občany města ve věku od 65 let výše.

Bezpečnostní balíčky
10. ledna 2022 - 12:00

Připraveno jich bylo na pět stovek a většina z nich už našla své majitele. Zbývající balíčky jsou ještě stále k mání a až do vyčerpání zásob si je mohou zájemci vyzvednout na městské policii.

V Sokolově začíná svoz starých vánočních stromků

Preventivní akci spojenou s přípravou a distribucí seniorských bezpečnostních balíčků obnovila sokolovská městská policie po několika letech. Obsahují celou řadu užitečných předmětů, které mají seniorům pomoci s minimalizací rizika hrozícího ze strany různých podvodníků či násilníků a zlodějů.

Co v nich tedy lidé naleznou? Například na praktických samolepkách jsou to uniformy policistů a strážníků, vzor jejich služebních průkazů. Dále jsou tu vzory průkazů, jimž se prokazují zaměstnanci energetických společností (ČEZ, innogy apod.) nebo kartička s kontakty na složky integrovaného záchranného systému s návodem, jak přivolat pomoc. A nechybí ani účinné prostředky osobní ochrany v podobě pepřového spreje a kapesního alarmu.

Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
73%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%