Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Veterinární ambulance 24 hodin 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji

Veterinární ambulance 24 hodin 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji

Zástupci kraje jednají o možnosti vzniku veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji.

Ilustrační foto
11. ledna 2023 - 12:00

Zajištění nepřetržitého provozu veterinární ambulance 24 hodin denně 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji dosud vázlo. V minulosti došlo k případům, že kvůli neposkytnutí včasné pomoci zvíře na cestě na veterinární pohotovost v jiném kraji uhynulo. Z tohoto důvodu se obrátil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek na ředitelku Komory veterinárních lékařů ČR s prosbou o pomoc s řešením této problematiky a seznámil ji s problémem v regionu.

Celá záležitost se projednávala i na zasedání Komise pro zemědělství a venkov při Radě Asociace krajů České republiky.  „Vzhledem k tomu, že v rámci komise toto téma nepadlo na úrodnou zem, oslovil jsem Alberta Tošovského, člena Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Karlovarského kraje, který se touto problematikou také zabývá, a domluvili jsme si koordinační schůzku,“ uvedl krajský radní Vít Hromádko, jenž působí i jako člen asociační komise.

Ještě před Vánoci proběhlo jednání za účasti krajských radních Víta Hromádka a Roberta Pisára právě s Albertem Tošovským. „Výsledkem jednání je dohoda na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit vznik veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji Všichni vnímáme nezbytnost a přidanou hodnotu této služby. Její absence se stala palčivým problémem v systému kvalitní obslužnosti obyvatel našeho kraje,“ dodal Vít Hromádko.Projekt bude koncipován jako vzorový s potenciálem jeho využití ve všech regionech, kde tato služba chybí. O dalších krocích ohledně veterinární pohotovosti budou zástupci kraje veřejnost průběžně informovat.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%