Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Dotace na vybavení ordinací informačními technologiemi

Dotace na vybavení ordinací informačními technologiemi

Do ordinací v Libé a v Hazlově poputují krajské dotace určené na nákup informačních technologií potřebných pro vydávání eReceptů.

Ilustrační foto
1. srpna 2019 - 12:00

Dotace získá praktický lékař, jenž v obou obcích působí, na pořízení notebooku a počítače s příslušenstvím. Kraj se tak snaží usnadnit praktikům jejich práci zejména v malých obcích.

Celkem jde o dotaci ve výši 70 tisíc korun. „Jde přesně o ten případ, kdy jeden praktik zajíždí do dvou obcí najednou a pro každou z nich by kvůli eReceptům musel pořizovat počítačovou techniku. Dotace od kraje mu pomůže situaci vyřešit. Věříme, že i tato podpora přesvědčí lékaře, aby především v malých obcích zůstávali a neukončovali činnost,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

V letošním roce kraj vyčlenil na tyto neinvestiční dotace celkem 500 tisíc korun. Žádat o ně mohou obce, kde ordinace praktických lékařů pro dospělé i pro děti a dorost sídlí. „Dotaci dostane obec, která splňuje podmínku, že má do 3 tisíc obyvatel. Na jednu ordinaci jde přitom o příspěvek do výše 35 tisíc korun,“ doplnil Jan Bureš.


V minulosti už krajskou dotaci dostalo 10 obcí, mimo jiné Bochov, Oloví či Štědrá. Další žádosti se v současnosti hodnotí. Čerpat dotaci je možné kdykoliv během roku, veškeré informace najdou zájemci na stránkách Karlovarského kraje.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)