Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Veřejnost si může v Sokolově prohlédnout nové byty pro seniory

Veřejnost si  může v Sokolově prohlédnout nové byty pro seniory

Sedmnáct nových bytů v areálu bývalých chráněných dílen v Gagarinově ulici je hotovo. Město Sokolov je coby investor nabídne zájemcům ve věku 60 a více let.

Nové byty pro seniory v Sokolově
14. října 2019 - 12:00

Veřejnost si může nové byty poprvé prohlédnout ve čtvrtek 17. října v rámci slavnostního otevření objektu. Prohlídky budou zahájeny zhruba 9:15 hodin.

Zájemci budou prováděni po menších skupinkách jednotlivými byty. Ukončení prohlídek se předpokládá v 11 hodin. Žádosti k jednotlivým bytům budou pro zájemce k dispozici na místě. V průběhu měsíce října a listopadu se uskuteční ještě další dvě prohlídky pro případné zájemce. Jejich termín bude zveřejněn na webových stránkách města Sokolov.O nových nájemnících těchto městských bytů rozhodne soutěž, kdy zájemci budou nabízet výši nájemného za metr čtvereční. Minimální cena za metr čtvereční bude 95 korun. Nové byty jsou o velikostech od 35 do 53 metrů čtverečních. Ke každému bytu náleží jeden sklep. Byty v úrovni terénu mají předzahrádku, ostatní byty mají prostorný balkon. Cena za metr čtvereční sklepního prostoru a zahrádky jsou 3 koruny. Bytový areál je uzavřený, je v něm možné parkování. Informoval Sokolov.


Komu dnes patří romantická zřícenina Březina?
Hrad byl založen na skalnatém ostrohu ve 14. století a první písemná zmínka o něm pochází z roku 1389, kdy byl v majetku Jindřicha z Elsterberka


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)