Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

V Karlových Varech pokračuje koaliční jednání

V Karlových Varech pokračuje koaliční jednání

V úterý pokračovalo koaliční jednání KOA-ANO-KVC. Na jednání, které trvalo 5,5 hodiny byla dopracována do finálního znění koaliční smlouva.

Petr Kulhánek, lídr KOA
31. října 2014 - 07:00

Karlovarská občanská alternativa, jejímž lídrem je dosavadní promátor Petr Kulhánek získala 21,31% a 9 mandátů v 35 členném zastupitelstvu Karlových Varů.

Hnutí ANO 2011 v čele s lídrem Čestmírem Bruštíkem získalo 15,38% hlasů a 6 mandátů a Karlovaráci s lídrem Josefem Märzem získali 11,86% a 5 mandátů.

Celkem trojkoalice bude disponovat v zastupitelstvu 20 mandáty.

Trojkoalice prodiskutovala po jednotlivých kapitolách  programové prohlášení. Odsouhlasené revize budou  zapracovány do kompletního textu, přičemž dojde ještě k návrhům úprav a doplnění u některých formulací podle připomínek jednotlivých subjektů.

V pátek 31.10.  v 16 hodin bude koaliční jednání pokračovat konečným schvalováním koaličních dokumentů všemi subjekty a personální nominace do komisí a výborů.

V pondělí 3.11. večer se bude konat jednání všech koaličních zastupitelů před úterním ustavujícím zastupitelstvem, kde by také měla být podepsána koaliční smlouva všemi zastupiteli KOA, ANO a KVC.

Podpis se uskuteční na magistrátu města a bude spojen s tiskovou konferencí, kde bude k dispozici také plný text koaličních dokumentů.

Karlovarskenovinky.cz informoval Petr Kulhánek, lídr KOA a dosavadní primátor.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)