Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

SPŠ Ostrov získala titul „Inovativní škola roku 2018“

SPŠ Ostrov získala titul „Inovativní škola roku 2018“

Na SPŠ Ostrov se do Národní soutěže digitální gramotnosti zapojilo 74 studentů. Jejich výsledky byly porovnávány s další tisícovkou účastníků z téměř 40 škol z celé ČR.

SPŠ Ostrov
13. března 2018 - 12:00

Student Lukáš Marek je nejúspěšnějším českým studentem mezinárodních zkoušek IT. Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) udělila Střední průmyslové škole (SPŠ) Ostrov v rámci Národní soutěže digitální gramotnosti titul „Inovativní škola 2018“.

Toto ocenění si vysloužili rovným dílem vyučující i studenti za úspěšné zvládnutí mezinárodního vzdělávacího konceptu minimální informační gramotnosti ECDL. Potvrzením vysoké kvality přípravy studentů na využívání IT technologií se stalo vítězství studenta Lukáše Marka v kategorii „Nejvšestrannější žák“ s celkovým skóre 95% úspěšnosti.

Na SPŠ Ostrov se do Národní soutěže digitální gramotnosti zapojilo 74 studentů. Jejich výsledky byly porovnávány s další tisícovkou účastníků z téměř 40 škol z celé ČR. Ostrovští informatici si ale mohou připsat i další úspěch - postup Terezy Petrilákové do celostátního kola Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, které se uskuteční 19. dubna na Policejní akademii ČR v Praze. Doufejme, že i tam zúročí zkušenosti získané studiem a absolvováním jednotlivých modulů ECDL.


SPŠ Ostrov je akreditovaným testovacím střediskem konceptu ECDL od roku 2016. Ověřování digitálních znalostí a dovedností podle konceptu je mezinárodně uznávané a celosvětově procesně standardizované. V celém světě využívá jednotné a pravidelně aktualizované databáze testovacích otázek a úloh. Úspěšní absolventi zkoušek získávají certifikáty s mezinárodní platností. Na SPŠ Ostrov se do programu mohou zapojit studenti všech oborů, žáci oboru Informatika absolvují všechny dostupné moduly v rámci výuky odborných předmětů povinně. Škola v současnosti využívá 14 modulů, již nyní však plánuje jejich další rozšíření. Každý z modulů je zaměřen na jinou oblast IT vzdělávání, v součtu poskytují obraz úrovně komplexního vzdělání informační gramotnosti.

A jaké výhody v účasti na výše uvedeném projektu spatřuje Ing. Roman Stark CSc., učitel odborných předmětů IT a odborně připravený tester ECDL? „Osobně za nejvyšší devizu považuji spravedlnost hodnocení, které poskytne nejen testovanému, ale i vyučujícím srovnání s jinými žáky a školami. Výsledky nám pomáhají diagnostikovat nejen nedostatky ve vědomostech a dovednostech studentů, ale i ve výuce. Studenti jako výhodu vidí možnost získání mezinárodně uznávaného dokladu úrovně jejich digitální gramotnosti, takových IT řidičáků, z nichž je jasně znatelné, do jaké míry ovládají IT technologie, což já osobně považuji za velké plus pro budoucí zaměstnavatele.“

Karlovarskenovinky.cz informoval Pavel Žemlička za SPŠ Ostrov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.SPŠ Ostrov)