Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Kraji se daří prostřednictvím veřejných sbírek pomáhat druhým

Kraji se daří prostřednictvím veřejných sbírek pomáhat druhým

​Karlovarský kraj ukončil dvě veřejné sbírky, které vyhlásil na jaře letošního roku.

Ilustrační foto
27. září 2018 - 12:00

Na pomoc ženě z Krajkové, jejíž dům postihl ničivý požár, se podařilo vybrat téměř 50 tisíc korun. Kočičí útulky v Kraslicích a Sokolově si pak mezi sebou rozdělí přes 15 tisíc korun. Velké poděkování patří všem nezištným dárcům, kteří se do sbírek zapojili.

Lidé mohli přispívat do sběracích pokladniček, jež byly umístěné na recepci budovy A krajského úřadu, nebo finanční prostředky posílat na speciálně zřízené transparentní účty.

„Děkuji všem, kteří se snaží byť i malým finančním darem přispět. Je důležité si uvědomit, že těžký osud může potkat kohokoliv z nás. Proto budeme ve vyhlašování veřejných sbírek pro občany z Karlovarského kraje i nadále pokračovat, aby všichni případní přispěvatelé konkrétně věděli, kam jde jejich pomoc a proč. Občany zároveň prosím o zasílání námětů, komu je třeba ještě pomoci, a nedokáže svůj problém vyřešit sám. Sbírky vyhlašujeme jen na kratší období, abychom pomohli co nejvíce lidem. Pokud tedy víte o někom, kdo je v nouzi, pište mi na e-mail  uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, která iniciovala vyhlášení veřejných sbírek.


V současné době stále ještě probíhá veřejná sbírka na obnovu historických Císařských lázní v Karlových Varech. Sběrací pokladnička je umístěna jak ve vstupní hale samotné národní kulturní památky, tak na recepci budovy A krajského úřadu.

Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)