Svátek má: Prokop

Byznys

Velikost textu:

ADP potvrdí pozitivní očekávání na zítřejší report z US trhu práce

ADP potvrdí pozitivní očekávání na zítřejší report z US trhu práce

Obáváme se, že hned dnes ráno dostanou obchodníci studenou sprchu. Zářijový vzestup německých podnikových objednávek podle nás začátek nového trendu nebyl.

Ilustrační foto
6. prosince 2018 - 09:45

Po včerejším dni volna, kdy se Američané loučili s Georgem H. W. Bushem, dnes přijde série dat. Zejména dílčí statistiky z trhu práce by měly vnést na dolarový trh optimismus před zítřejší publikací kompletních statistik z pracovního trhu za listopad. Z domova se dnes dočkáme říjnových maloobchodních tržeb. Ty by měly vykompenzovat zářijové zklamání, zejména pokud jde o prodeje osobních automobilů, sdělil Jan Vejmělek, hlavní ekonom Komerční banky.

Německý průmysl stále vyhlíží světlo na konci tunelu

Říjnové statistiky německých průmyslových objednávek zřejmě potvrdí přísloví, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Po zářijovém meziměsíčním růstu se totiž obáváme, že říjen byl opět ve znamení poklesu objednávek. Němečtí průmyslníci trpí obchodními válkami a geopolitickými nejistotami v Evropě (jako například brexit), příběhem sám o sobě jsou pak nové ekologické certifikace poškozující produkci v automobilovém sektoru.

Euro včera nepatrně výše

Během včerejší evropské seance euro proti dolaru lehce posilovalo, výrazněji přes 1,135 USD/EUR se ale kurz nedostal. Společnou evropskou měnu mírně podpořilo vylepšení kompozitního PMI eurozóny za listopad. Kvůli státnímu smutku v USA byly včera trhy zavřené. Americká seance tak byla ve znamení nízké likvidity a tím pádem o něco zvýšené volatility. Nakonec ale kurz v blízkosti hladiny 1,135 USD/EUR svou včerejší pouť zakončil a příliš se od ní neodchýlil ani v průběhu dnešního asijského obchodování.


Říjen udělal českým maloobchodníkům radost

České maloobchodní tržby podle našeho odhadu napravily během října zklamání, které přinesla zářijová statistika, kdy hlavně propadly prodeje automobilů. Spotřebitelský optimismus zůstává ve světle rekordní zaměstnanosti a rychle rostoucích mezd vysoko, ve prospěch vyššího čísla hraje i fakt, že letošní říjen měl ve srovnání s tím loňským o jeden pracovní den navíc. Silná domácí poptávka tažená růstem mezd je podle nás příslibem, že ČNB bude ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat i v příštím roce.

Koruna druhý den v řadě úspěšná

České koruně se zatím tento týden daří. Druhý pracovní den v řadě zaznamenala posílení, když se jí včera podařilo dostat se pod hladinu 25,90 CZK/EUR, i když se tam nakonec neudržela. Měny v okolních státech spíše stagnovaly. Polská centrální banka nijak nepřekvapila a ponechala nastavení měnové politiky nezměněné. Bez odezvy trhu skončilo i zveřejnění finálních čísel maďarského HDP za Q3 18. Oproti dříve zveřejněnému odhadu ukázala finální čísla na ještě (o něco lepší) výsledek. Maďarsko si tak v dynamice svého růstu upevnilo druhou pozici v regionu hned za Polskem, doplnil Jan Vejmělek.

(jv, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
89.9
ČEZ
485
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
580
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
577
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
686
PHILIP MORRIS ČR A
13400
O2 C.R.
218.5
UNIPETROL
382.5
VIG
535