Svátek má: Olga

Politika

Velikost textu:

Copak za komunistů se kradlo také, ale ukradené peníze zůstaly tady

Copak za komunistů se kradlo také, ale ukradené peníze zůstaly tady

Komentátor současného dění a bývalý poslanec Bohuslav Chalupa si při přečtení informací o OKD a Bakalově tunelování tohoto podniku vzpomenul na názor upracovaných lidí v jedné hospodě, kteří mu tehdy sdělili nadčasovou moudrost.

Bývalý poslanec a komentátor současného dění Bohuslav Chalupa
15. května 2019 - 08:15

"Někdy v roce 2014 jsem zveřejnil svůj postřeh z jedné nejmenované hospody, kde od upracovaných lidí velmi jasně zaznělo toto: za komunistů se kradlo, ale ten co kradl si za to (mimo jiných věcí) ve vesnici opravil barák - ukradené peníze zůstali ve vesnici, v zemi, utratili se tady! Dnešní zloději (loupící v řádu miliard) nám ukradené peníze vyvezou za hranice - a ten rozdíl je setsakra vidět......" vzpomenul si Chalupa.Chalupova glosa zveřejněná na jeho facebookovém profilu vyvovala řadu komentářů.


"Cože? Nové informace o Bakalovi a OKD: Miliardy přišly... A odešly „do tepla“ podivovala se jedna ze čtenářek.

"Klasický úvěrový podvod, v tomto případě giga rozměrů. Lidi tu sedí v kriminálech za uvěrovy podvod 50 000, - Kč, Bakala za stejný podvod ve výši 30 miliard korun nic. V pohodě organizuje a financuje demonstrace a mediální štvanice proti komukoliv, jen aby odpoutal pozornost od svých prasáren," napsal jiný čtenář.
   
"A ještě o tom přednáší na univerzitách v USA," dodal další.

"A už něco ohledně OKD vyšetřila ta slavná parlamentní komise?" zeptal se další čtenář.

Bakalou odkloňování financí při svém podnikání se věnovala i reportáž pořadu Reportéři ČT, kterou po uvedení 13. května 2019 pochválil bývalý hejtman Michal Hašek.

"Musím objektivně pochválit Reportéry ČT za reportáž týkající se kauzy OKD. Podstatou bylo zveřejnění úvěrové smlouvy mezi OKD a Citibank z roku 2006 na více než 30mld Kč, které však dle reportáže nebyly použity na fungování či rozvoj OKD, ale na vyplacení dividend majitelům, peníze šly také do daňových rájů, není jasné vlastnictví 18% akcií OKD. Mnoho námětů pro orgány činné v trestním řízení a pro naši justici," konstatoval Michal Hašek.(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)