Svátek má: Jindřich

Politika

Velikost textu:

Doporučení médiím: Na titulce musíte mít záběry z demonstrace proti AB

Doporučení médiím: Na titulce musíte mít záběry z demonstrace proti AB

Doporučení, varování nebo rozkaz? Česká politika se přibližuje americké, jak dokazuje kauza Andreje Babiše. Hysterie proti Babišovi ukazuje na bezradnost opozice, komentuje pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Jedna z demonstrací
12. června 2019 - 06:20

Je to jako vztekání se demokratů v USA proti Trumpovi, které do značné míry paralyzovalo americkou politiku.

„Vzestup kabelové televize zrodil kabelovou politiku a povzbuzuje obě politické strany k démonizaci druhé. To je povzbuzováno informacemi v médiích na obou stranách politického spektra, ať už se jedná o Fox News nebo CNN.

Výsledkem je, že americká politika se postupem času stala extrémně toxickou a politici, kteří jsou ochotni ke kompromisu, jsou v politickém systému démonizováni a odsunutí na stranu,“ upozorňuje v souvislosti s tím Maa Zhi Hong v Asia Times 27.5. 2019.

Kabelovou TV politiku v ČR supluje doslova plošná kampaň proti Andreji Babišovi intenzivně zahuštěná internetovými výpotky webového charakteru, tasemnicí facebooku a dalšími mediálními kanály.

Co má politická hysterie v USA a v ČR společného? Ti kdo prohráli volby se s tím nechtějí smířit a vyvolávají bouře protestů a obviňování. To by nebylo možné bez digitální techniky, bez možnosti 24 hodin denně kohokoliv hecovat, probouzet v něm vášně, a to jenom proto, že má v dosahu nejen TV, ale i počítač a mobilní telefon.


„Syndrom“ Babiš již začíná mít až fašizující tendence

Důkazem toho je například článek na forum24.cz ze dne 30. 5. 2019 pod titulkem „Televize Nova na demonstrace opět kašle. Mluví o nich téměř na konci zpráv“ hodnocení c. k. cenzora: „…Úterních demonstrací proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se ve dvou stovkách měst zúčastnily tisíce lidí… Nejsledovanější tuzemská televize Nova však opět informaci potlačila.

Zatímco „novácký“ internetový portál TN.cz věnoval protivládním protestům už několikrát velký prostor, do zpravodajské relace Televizní noviny se dostala jen zhruba minutová reportáž. Živý vstup z Olomouce navíc televize zařadila až po půlhodině od začátku nejsledovanějších zpráv…“  Tohle nepsal pro UV KSČ stranicky koncesovaný dohlížeč, ale údajně demokratické mediální svatouškovství. Tož, Pán Bůh s námi…

A co to doporučení médiím: Na titulce musíte mít záběry z demonstrace proti AB? Přesvědčte se samiA návdavkem 11. června se jelo s hysterií nanovo 

P.S. Autor poslušně hlásí, že volebně i intelektuálníkovitým způsobem má ANO na háku, není to obrana Babišova virtuálního hradu, ale projev znepokojení nad nejnovější verzí vlezdoprdelismu vůči bohu Blbosti.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)