Svátek má: Šarlota|Zoe

Politika

Velikost textu:

Erik Best: S plk. Prymulou přijde zákon

Erik Best: S plk. Prymulou přijde zákon

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí disponuje důkazem, že koronavirus se může běžně šířit dechem. Nový ministr to zkonzultuje s WHO a pak v obchodech, nemocnicích i ve třídách zakáže dýchání, píše na facebooku Erik Best.

Erik Best
23. září 2020 - 06:20

Americký novinář a publicista pokračuje na blogu  Fsfinalword v hodnocení nového ministra zdravotnictví.

Prymulovy protimluvy

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula se blíží svému premiérovi Andreji Babišovi, oba jsou totiž schopni sami sobě protiřečit, aniž by ztratili rytmus. Někdy dokonce i v rámci jedné či dvou vět. Prymula  v HN řekl, že epidemiologie je prostě svým způsobem matematika a dá se to dopočítat. O několik vteřin později ale dodal, že asi nikdo nepředpokládal, že nárůst nových případů covid-19 bude až tak dramatický, jaký teď je. Toliko k matematice.

Prymula je nyní největším zastáncem znovuzavedení nouzového stavu, aby bylo možné zavřít podniky, přesto 25. května Jaromíru Soukupovi na TV Barrandov (ve čtvrté minutě záznamu) řekl, že covid-19 je pro běžného jedince velmi srovnatelný s chřipkou, jen pro ty rizikové skupiny je závažnější. V té době prosazoval selektivní strategii, jež by se soustředila na rizikové skupiny, ale zbytku obyvatelstva by umožnila pokračovat v normálním způsobu života. Jako ministr zdravotnictví má nyní jedinečnou příležitost si neprotiřečit.

Stejně je trapné, že stát řídí pouhý plukovník, jako kdybychom byli v nějaké Libyi pod Kaddáfím, dodává Erik Best.

(rp,prvnizpravy.cz,finalword,foto:arch.)