Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

17. ročník festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality

17. ročník festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality

Již 17. ročník festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality se uskutečnil od 13. do 19. listopadu v Březové u Sokolova.

KRIMIFEST 2017
27. listopadu 2017 - 12:00

Letos získal záštitu od nově jmenovaného krajského ředitele policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka. Během celého týdne navštívilo Krimifest přes 700 návštěvníků. V nabídce byla nejen řada filmových promítání, ale také bohatý doprovodný program.

Od pondělí do čtvrtka téměř čtyři stovky školáků a studentů různých škol z regionu navštívili výstavu na téma „Vývoj bezpečnostních sborů v období let 1918 – 2017“ a dále přednášky zaměřené na prevenci. Dle následných rozhovorů se zástupci jednotlivých zúčastněných škol se akce vyvedly a děti odcházely spokojené.

Slavnostním večerem celého festivalu se stal středeční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, během kterého s orchestrem vystoupili také dva sólisté, a to Tomáš Savka a Gabriela Urbánková. Starosta města Březová předal během koncertu řediteli Nadace policistů a hasičů šek s finančním darem. Tato nadace se stará především o pozůstalé po policistech a hasičích, kteří padli při výkonu služby. Celkem se na vstupném a na dobrovolných příspěvcích podařilo vybrat částku ve výši 17.788 Kč, za což patří dík všem přítomným návštěvníkům, kteří se tak na finančním daru podíleli.


Ve čtvrtek proběla zábavná talk-show Četnické humoresky. Na tento pořad, ve kterém se představili herec Tomáš Töpfer a autor námětu seriálu Michal Dlouhý, navázalo promítání vybraného dílu seriálu Četnické humoresky s názvem „Svatba“.

Kromě výše zmíněných akcí byla součástí festivalu také sobotní výstava současných a historických policejních vozidel a přednášky pro veřejnost. Informovala nprap. Kateřina Krejčí z Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:pčr)