Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

„Akademie řemesel“ je určena žákům 8. a 9. tříd základních škol

„Akademie řemesel“ je určena žákům 8. a 9. tříd základních škol

Zástupci téměř tří desítek středních škol z Plzeňského a Jihočeského kraje se představí ve středu 7.listopadu od 9.00 do 15.00 hodin v Kulturním domě v Klatovech na už tradiční akci „Akademie řemesel 2018“.

Ilustrační foto
4. listopadu 2018 - 12:00

Na organizaci se spolupodílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Klatovech a Okresní hospodářská komora Klatovy. „Akademie řemesel“ je určena především žákům 8. a 9. tříd základních škol, kteří stojí před rozhodnutím, jaký studijní nebo učební obor si vybrat pro svoje další studium. V Klatovech se představí jednotlivé střední školy a odborná učiliště se svou aktuální nabídkou jednotlivých oborů.

„Akce je určena nejen budoucím studentům, učňům, jejich rodičům a prarodičům, ale také výchovným poradcům a zástupcům základních škol a všem, kteří se zajímají o možnosti studia v našem regionu. Dostane se jim jedinečné možnosti získat v jeden den a na jednom místě přehled o vzdělávací nabídce škol,“ upozorňuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Klatovech Dana Miškovičová.

Zástupců Úřadu práce ČR se lidé budou moci ptát zase na věci související s uplatněním na trhu práce. Dozví se, o jaké profese mají zaměstnavatelé největší zájem, jaké možnosti nabízí nástroje aktivní politiky zaměstnanosti či jakým způsobem je možné absolvovat rekvalifikační kurz. Prostřednictvím speciálního testu si návštěvnici budou moci ověřit vhodnost volby budoucího povolání. V případě zájmu tak získají komplexní informace pro volbu studia a budoucího povolání.

Pravidelná série burz práce v Karlovarském kraji pokračuje

Už samozřejmostí je také doprovodný program, který připravují sami žáci a studenti vystavujících škol. Návštěvníci se tak mohou těšit například na módní přehlídky nebo představení odborných dovedností studentů.

Karlovarskenovinky.cz informovala Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.sok)