Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Autisté putující lázeňskou krajinou besedovali v Sokolově

Autisté putující lázeňskou krajinou besedovali v Sokolově

Ve středu 5. dubna dorazili do městské knihovny v sokolovském zámku putující autisté v rámci akce Návrat k pramenům.

Návrat k pramenům
9.duben 2017 - 12:00

Jde již o pátý ročník akce pro osvětu autismu, při které několik členů sdružení Adventor putuje mezi městy, kde většinou ke konci dne beseduje s návštěvníky o životě lidí s tímto handicapem.

Záštitu nad akcí převzal starosta Jan Picka, který projevil uznání především přítomným rodičům slovy: „Tu vaši odvahu, píli a pracovitost opravdu obdivuji, a protože mám sám tři děti, z toho dvě malé, tak vždy když vidím ty vaše osudy, vaše příběhy, tak o to víc s vámi držím a velice si vážím toho, co pro své okolí děláte.“

Podtitul letošního ročníku získal název Návrat k pramenům ne náhodou. Kromě toho, že je dán samotnou trasou putování, jež vede skrz lázeňská města, v sobě skrývá téma samotných besed. I ve středu se přítomní s Aspergerovým syndromem na své páté zastávce rozhovořili o dětství, dospívání a samotné diagnostice, jež u všech přišla až v dospělém věku.


Hlavním letošním poutníkem se stal Vojtěch Bartošík, velký inovátor a milovník přírody. Spolu s ním dávali inspiraci hostům i umělec Radek Čihák, vědkyně Simona Slováková a Muriel, hlavní podpora Vojtěcha Bartošíka. Mají před sebou ještě 182 km pěší chůze, kdokoliv se může připojit a vyjádřit tak podporu lidem s tímto syndromem.

Dohromady registrovaní putující ujdou neuvěřitelných 439, navštíví 39 studánek a pramenů, dojdou do 13 měst a absolvují 9 besed. Informovala Andrea Pfeifferová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)