Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Blokové čištění města se vrací k běžnému režimu

Blokové čištění města se vrací k běžnému režimu

Po přechodném období, kdy se blokové čištění města provádělo v upraveném režimu, se od 1.června vrací údržba komunikací, parkovacích ploch a dalších prostranství v Karlových Varech do tradiční formy.

Ilustrační foto
24. května 2020 - 12:00

Postupně tedy budou čištěna a omývána i parkovací místa, zálivy a další části komunikací. S rozsáhlejším úklidem souvisí také nutnost přeparkovat vozidla z lokalit, kde bude blokové čištění probíhat.

„Snažili jsme v průběhu dubna a května reflektovat platná opatření k zamezení šíření koronaviru, tedy zejména omezení pohybu osob, proto jsme v průběhu volili formu úklidu vždy podle aktuální situace v každé jednotlivé lokalitě. Více jsme se tedy zaměřili na ruční metení, ruční sběr a odstraňování nečistot. Jak se život ve městě vrací do běžných kolejí, také úklid komunikací a veřejných prostranství začne od června v obvyklém režimu. Pro důkladnou očistu komunikací a parkovacích zálivů je nezbytné z čištěných ploch přeparkovat vozidla. Prosíme proto motoristy, aby respektovali přechodné dopravní značení a umožnili nám bezproblémový průběh údržby města," uvádí náměstek primátorky Petr Bursík.


Přechodné dopravní značení bude na provádění úklidu a tedy i riziko odtahu vozidel upozorňovat vždy s týdenním předstihem. Harmonogram je zveřejněný na webu magistrátu města.

Karlovarskénovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.pz)