Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Boží Dar láká na Ježíškovy vánoční trhy

Boží Dar láká na Ježíškovy vánoční trhy

Druhou adventní sobotu 7.prosince od 10 do 17 hodin zve město Boží Dar na Ježíškovy vánoční trhy.

Ilustrační fot
2. prosince 2019 - 12:00

Krušnohorská řemesla tady vskutku žijí. Krušnohorští umělci vdechují život dílům inspirovaným našimi horami, přírodou a lidmi. Krušné hory a jejich předvánoční atmosféra jsou jedinečné právě v čase vánočním. Advent 7.prosince můžete strávit s rodinou a přáteli na Božím Daru, který hostí tradiční Ježíškovy vánoční trhy.


Božídarské náměstí zaplní místní produkty, rukodělné domácí práce, výrobky z přírodních materiálů, staré receptury a výrobní postupy tak, jak je znají v českém i saském pohraničí. Na Božím Daru Vaše děti možná poprvé uvidí a budou si moci vyzkoušet paličkování, ruční šití rukavic nebo řezbářství. Letošní program doplní svou prezentací, avizující nadcházející zimní sezónu, také Horská služba ČR. Ježíškovy vánoční trhy a jejich organizátoři pečují od roku 2010 o vysokou kvalitu produktů a dbají o zachování vánoční atmosféry, kterou si užijí děti i dospělí.


Od 10 do 17 hodin budou na božídarském náměstí k vidění zajímavé exempláře starých ski či lyžařského vybavení našich dědečků a pradědečků. Na místě si můžete objednat i pár ski zcela nových. V prostorách radnice na Božím Daru jsou připraveny ukázky krušnohorských řemesel – ruční výroba kožených rukavic a paličkování krajek. V Muzeu Boží Dar si můžete prohlédnout dřevěné betlémy z dílny minulých generací krušnohorských řezbářů.

Přípravy na adventní slavnosti v Karlových Varech vrcholí

Polední hodinku vyplní vánočními koledami kantorská skupina Silbegrim (12-13 hodin, náměstí Boží Dar). Od 13 hodin se přímo na náměstí uskuteční charitativní aukce Truhlářství Dorazin v projektu „Pomáháme Vašíkovi“.  A domů si nezapomeňte odvézt pohlednici s originálním vánočním razítkem, to letošní budou božídarští pošťáci razítkovat jen do 23.prosince.

Ježíškovy vánoční trhy i letos přinášejí inspiraci na krásný vánoční dárek z Krušných hor.

Karlovarskenovinky.cz informovala Iva Králová a Daniela Tautermannová za Infocentrum Boží Dar.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)