Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Bruštík: Město připravuje rekonstrukci části Vřídelní kolonády

Bruštík: Město připravuje rekonstrukci části Vřídelní kolonády

Vyjádření prvního náměstka primátora Čestmíra Bruštíka k prohlášení Jiřího Kotka, který kritizoval nečinnost města ve věci Vřídelní kolonády. 

Náměstek primátora města KV Čestmír Bruštík
20.únor 2016 - 07:30

"Špatný technický stav Vřídelní kolonády a jejích technického zázemí není důsledkem nečinnosti současného vedení města. Naopak. Vedle každoročních drobných oprav proběhla například náročná výměna jedné z akumulačních nádrží včetně související krenotechniky, připravovaly se další investice do objektu i technického zázemí," píše Čestmír Bruštík a pokračuje:

Stávající havarijní stav a nutnost okamžitých zabezpečovacích prací haly vývěru Vřídla odhalily odborné posudky, které město nechalo zpracovat. V reakci na tyto posudky město okamžitě začalo jednat, vyčlenilo nezbytné finanční prostředky a začalo připravovat rekonstrukci části Vřídelní kolonády, hledat místo pro dočasné vyvedení výtrysku Vřídla a také lokalitu pro dočasné přemístění technického zázemí.

Vřídlo je odrazem katastrofálního diletantství vedení města


Stávající koalice na radnici při správě Vřídelní kolonády vychází ze Strategie rozvoje kolonád, tedy takzvaného desatera akcí, které vypracovala Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád (SPLZAK) začátkem roku 2011, tedy v době, kdy 1. náměstkem primátora města byl Jiří Kotek.

"Přestože měl Jiří Kotek ve své gesci mimo jiné odbor technický, který metodický řídí SPLZAK, za dobu jeho působení ve vedení města nedošlo k osobnímu kontaktu s ředitelem organizace, která spravuje kolonády, ani k návštěvě organizace za účelem hlubšího poznání problematiky a seznámení se s faktickým stavem Vřídelní kolonády," končí Prohlášení Čestmír Bruštík, 1. náměstek primátora města Karlovy Vary.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.parl.l.)