Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Bulharská a Jugoslávská ulice v centru dostanou nový povrch

Bulharská a Jugoslávská ulice v centru dostanou nový povrch

Práce na obnově komunikací v Karlových Varech se přesouvají do samotného centra města. Od 8. října se budou měnit povrchy v ulicích Jugoslávská a Bulharská.

Ilustrační foto
4. října 2019 - 12:00

Oprava bude rozdělena do několika etap, aby co nejméně omezila provoz v této lokalitě. V první fázi bude proto probíhat souběžně s právě finišující obměnou sítí, kterou provádí společnost Vodárny a kanalizace Karlovy Vary. V rámci první etapy projde obnovou veřejné světlení a chodník v části Bulharské ulice u Národního domu. Následovat bude postupné frézování povrchů, oprava dešťové kanalizace a výměna dalších technických prvků v komunikacích.

Na konec měsíce, od 28. do 31. října, je naplánována pokládka nových povrchů s nástřikem vodorovného dopravního značení. Pro tuto závěrečnou fázi bude nutné provoz v ulicích úplně uzavřít. Ostatní práce budou probíhat za částečného omezení provozu, v celé lokalitě ale nebude možné parkovat.

Obyvatelům, kteří mají platnou parkovací kartu pro ulice Bulharská a Jugoslávská, bude umožněno stání na parkovišti za tržními stánky ve Varšavské ulici.


Zhotovitelem celoplošné opravy komunikací je společnost Froněk, spol. s r.o., náklady činí 1.988.935,- Kč bez DPH.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mmkv)