Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Čeští a němečtí školáci budou spolupracovat na projektech o EU

Čeští a němečtí školáci budou spolupracovat na projektech o EU

​Projekt zaměřený na vzdělávání s názvem „Tvoříme společně trvalou Evropu”, jehož českými partnery jsou Základní škola jazyků Karlovy Vary a Základní škola Karlovy Vary 1.máje, dostal zelenou od monitorovacího výboru Programu EÚS 2014 - 2020 mezi Českou republikou a Saskem

Ilustrační foto
11. července 2020 - 12:00

Školy budou díky schválení projektu pracovat s německým partnerem na společných aktivitách, jež mají odbourat jazykovou bariéru a posílit kontakty žáků i pedagogů.

„Naše i německé děti se setkají při sportu v rámci lyžařského výcviku, při výtvarných projektech nebo výzkumu v oblasti MINT (matematika, IT, přírodní vědy a technika). Proběhne 24 setkání žáků, 4 výstavy výtvarných prací, kde budou prezentovány fotografické koláže a dokumenty ze setkání. Chystají se i společné vzdělávací akce pro učitele. Dále žáci připraví a nazkoušejí 3 dvojjazyčné divadelní hry, které budou uvedeny v Karlových Varech a Markersbachu. Kromě toho děti absolvují kroužky robotiky a budou soutěžit ve znalosti obou jazyků. Celkem by se do těchto aktivit mělo zapojit 350 účastníků,” uvedl krajský radní Josef Janů. Projekt bude prozatím podpořen částkou 164.770,58 Euro.Finanční prostředky jsou v současné době vyčerpány ve všech prioritních osách programu. Žádosti lze předkládat pouze jako náhradní, prostředky na ně budou uvolňovány tak, jak budou nevyčerpané vraceny zpátky. Bližší informace k programu spolupráce a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace  naleznete na stránkách programu. Na této stránce jsou k dispozici i kontakty na všechny pracovníky administrující projektové žádosti a je možné se na ně v případě zájmu v příslušném kraji obrátit.

Informovala Jana Pavlíková za KÚ Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)