Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

ČEZ Teplárenská se natrvalo usídlila v krušnohorském Nejdku

ČEZ Teplárenská se natrvalo usídlila v krušnohorském Nejdku

Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 145.000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2.000 tamních domácností.

Pavel Mühlhein při kontrole měřidel výměníku
3. srpna 2019 - 12:00

Cesta na západ společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ je 1. srpnem definitivně potvrzena. Obyvatelům a některým podnikům či společnostem, napojeným na centrální zásobování teplem v krušnohorském Nejdku na Karlovarsku od toho dne dodává teplo a teplou užitkovou vodu právě tato společnost. Stalo se tak rok poté, co se stala stoprocentním vlastníkem společnosti AYIN, s. r. o., která měla ve městě v dlouhodobém nájmu sítě centrálního zásobování teplem.

„Zatím je to tímto směrem jediná akvizice s následnou fúzí po roce do mateřské společnosti, jíž jsme navázali na předchozí akviziční činnost na severu Čech, konkrétně v Krupce, Jirkově a Klášterci nad Ohří. Systémy centrálního zásobování teplem jsou v těchto městech řádně spravovány a udržovány a v rámci aktivního prodeje jsou zde dodávky tepelné energie rozšiřovány i na další zákazníky. Stejným způsobem, tedy přístupem správného hospodáře, který se stará o primární a sekundární sítě, včetně výměníkových stanic chceme postupovat i v Nejdku. Pro odběratele tepla se tím pochopitelně nic nemění, pouze se v místě vymění cedule s názvem společnosti. Rovněž pod nás přecházejí zaměstnanci dnes již bývalé společnosti AYIN, s. r. o.,“ říká Jan Nechvátal, generální ředitel ČEZ Teplárenské.

Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 145 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem se jedná o 143 odběrných míst. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová. Kromě tří krátkých úseků, kde překlenuje vodní toky, je parovod o délce 8 810 m veden v zemi. Celková délka parních rozvodů pro lokalitu Nejdek činí 19,1 km, horkovodních rozvodů 1,3 km a teplovodních rozvodů 4,7 km. Výměníkových stanic je dvanáct.

„Naším cílem je samozřejmě i úzká spolupráce s nejdeckou radnicí a všemi dodavateli a zákazníky, aby i nadále byla ve městě zajištěna kvalitní a bezpečná dodávka tepelné energie,“ uzavírá Jan Nechvátal.Organizačně je nejdecká lokalita součástí Provozní jednotky Západ se sídlem v Chomutově.

Karlovarskenovinky.cz informoval Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:čez)