Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Cheb jednoznačně bodoval v soutěži Zlatý erb

Cheb jednoznačně bodoval v soutěži Zlatý erb

Soutěž Zlatý erb určila pořadí měst a obcí za nejlepší webové stránky a elektronickou službu – Cheb jednoznačně bodoval.

Ocenění
17.březen 2017 - 12:00

Ve čtvrtek byly předány na Krajském úřadě Karlovarského kraje hodnotné ceny výhercům krajského kola soutěže Zlatý erb. Soutěž vyhlašuje Karlovarský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč a o vítězi rozhoduje odborná porota.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Spočívá nejen ve vlastním srovnávání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace pro další zlepšování. Ceny výhercům předala hejtmanka Jana Vildumetzová.

Místní samosprávy soutěžily ve třech kategoriích, a to o nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a Smart City a nejlepší elektronická služba.

Výsledky soutěže: Nejlepší webové stránky města

1. místo - Cheb
2. místo - Karlovy Vary
3. místo - Mariánské Lázně


Nejlepší webové stránky obce

1. místo - Andělská Hora
2. místo - Velká Hleďsebe
3. místo -  Hory

Smart City a nejlepší elektronická služba

1. místo - Mariánské Lázně
2. a 3. místo - Cheb


Vítězové postupují do celorepublikového kola, které se uskuteční 3. dubna 2017 v rámci konference ISSS v Hradci Králové. Soutěže se zúčastnilo 504 projektů obcí a měst, včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než polovinu. Informovala Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:cheb)