Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Dárek pro seniory na karlovarské Husovce

Dárek pro seniory na karlovarské Husovce

Mezinárodní den seniorů sice proběhne až v říjnu – ale Divadelní studio D3 naděluje svým starším spoluobčanům výjimečný dárek již o celých deset dní dříve.

Vlaďka Zborníková a Václav Klapka, představitelé hlavních rolí
15. září 2019 - 12:00

V rámci občasné přehlídky výjimečných ochotnických inscenací Karlovarský Harlekýn jim nabídne Tanga pro Ježíška českolipského klubu Jirásek. Hraje se na Husovce v pátek 20. září 2019 od 19.30 hod.

Jedinečné představení původní hry Václava Klapky Tanga pro Ježíška získalo několik festivalových ocenění zejména za herecké výkony dvou hlavních představitelů, Vlaďky Zborníkové a Václava Klapky, a jako vítězné představení přehlídky seniorského divadla v Miletíně bylo součástí národní přehlídky Jiráskův Hronov 2019.

Vypráví dojemný i humorný příběh dvou bludných duší, postarší uklízečky a zaměstnance bezpečnostní agentury, jež se nečekaně sejdou na Štědrý večer v práci a zkusí spolu sdílet svátek, během kterého opuštěnost a lhostejnost světa pociťují osamělí lidé obzvláště silně. Improvizovaná večeře se mění ve vzájemné naslouchání a zpěv koled střídají tóny tanga…„Zhruba hodinové představení začne v půl osmé – a abychom našim seniorům (ale také jejich dětem, vnoučatům, pravnoučatům či jinému doprovodu – prostě všem, kdo mají otevřená srdce a chtějí si podzimní páteční večer užít) ulehčili cestu na Husovku, bude na parkovišti u základní školy Libušina parkovat auto, které je převeze přímo k místu konání. Bude odjíždět v 19 hodin, v 19.10, 19.20 a v 19.25. Samozřejmě je odveze také po skončení představení na zastávku Libušina, a to na spoje odjíždějící kolem deváté hodiny. Vzhledem k omezené kapacitě je nutno si vstupenky rezervovat na telefonním čísle 604 157 176. Těšíme se na Vás," zve Petra Richter Kohutová, dramaturg DS D3 Karlovy Vary.

Karlovarskénovinky.cz informovala o představení Petra Richter Kohutová, dramaturg DS D3 Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto: DS D3)