Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Den architektury láká nejen na komentovanou procházku městem

Den architektury láká nejen na komentovanou procházku městem

KAM KV° (Kancelář architektury města Karlovy Vary) společně se třemi bývalými studenty Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) pořádá v rámci mezinárodního festivalu Dne architektury dvě zajímavé akce, na které jsou obyvatelé nejen Karlových Varů zváni.

SUPŠ Karlovy Vary
25. září 2018 - 12:00

Ve čtvrtek 27. září se koná prohlídka budovy SUPŠ a následuje film Bloki, v pátek 28. září se koná komentovaná procházka po městě. Den architektury je v České republice pořádán už osmým rokem spolkem Kruh, který tuto akci plánuje společně s lokálními organizacemi a iniciativami. Po roční pauze se do tohoto festivalu opět zapojí i Karlovy Vary. KAM byl osloven třemi bývalými studenty SUPŠ, kteří se z vysokých škol rádi alespoň dočasně vracejí do svého rodného města.

„Akce podobné Dni architektury, které přivádí širokou veřejnost do ulic a podporují zájem o veřejný prostor, rádi navštěvujeme ve městech, kde nyní žijeme a studujeme. Protože jsme vyrůstali v Karlových Varech a okolí, chtěli jsme tuto atmosféru přenést i sem.“ uvádí jedna z iniciátorek akce Magdalena Bělohlávková.

Hlavním tématem celého letošního programu je „Architektura společně“, festival si tím připomíná výročí 100 let od založení Československa. Vybrané procházky se tak zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus, a představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech.


„Společně jsme pro veřejnost nachystali dvě zajímavé akce. Ve čtvrtek 27. září v 17 hodin se sejdeme v budově Střední uměleckoprůmyslové školy, kde nás provede ředitelka školy, paní Ing. Šlechtová, a následně bude promítán dokumentární film Bloki. V pátek 28. září v 10:30 se můžeme těšit na komentovanou procházku městem, kterou povede historik architektury Mgr. Lubomír Zeman a která začne od nejnovějšího stavebního projektu v Karlových Varech – od Horního nádraží.“ informuje o akcích Jana Boukalová z KAMu a zároveň dodává, že vstup na obě akce je zdarma a není třeba se dopředu nikde registrovat.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Boukalová za Kancelář architektury města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:SUPSKarlovyVary)