Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Děti se o „pololetkách“ vydaly po stopách zločinu

Děti se o „pololetkách“ vydaly po stopách zločinu

Po stopách zločinu byl název atraktivní akce, kterou v době pololetních prázdnin pořádalo pro školáky oddělení přírodovědy a sportu Domu dětí a mládeže Sokolov. Na akci se přihlásily čtyři desítky dětí a čekal na ně opravdu pestrý program.

Po stopách zločinu
8. února 2020 - 12:00

Školáci nejdříve viděli v akci policejní psovody a jejich psy při hledání drog a materiálu na výrobu výbušnin. Tři psi si získali srdce dětí už od první minuty a doslova nadšení způsobilo štěně, které s hravostí vběhlo mezi děti a užívalo si jejich pozornost. Potom si děti zkusily metody daktyloskopie a na vlastní kůži odebraly otisky „pachatelům“ i z různých povrchů.

Na hodinu se děti staly také policejními adepty a prožily si fyzické testy. Také si prohlédly vybavení zasahujícího policisty a podívaly se na krátké filmy z policejních akcí. Po dobrém obědě čekalo účastníky akce rozdělené do oddílů pět stanovišť: luštění šifer, desková hra Krycí jména, hádání se Sherlockem Holmesem, úniková hra a v jedné místnosti museli odhalit zloděje podle indicií v policejní složce.Všechno šlo hladce, protože po celou dobu provázeli děti zkušení externí vedoucí spolupracující s DDM. Kromě programu čekala na děti svačina i zajištěné sladkosti z „loupeže“ či tužka s neviditelným inkoustem a kouzelnou baterkou. O tom, že si to děti užily, vypovídá, že někteří rodiče, kteří přišli pro svá dítka před skončením programu, museli ještě odejít, protože přání dětí zůstat až do konce nešlo odolat. A to je opravdová satisfakce pro pořadatele akce za hodiny a dny příprav.

Informovala za Sokolov Bc. Jarmila Burianová, vedoucí oddělení přírodovědy a sportu.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)