Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Děti z Horního Slavkova přispějí na psí útulek

Děti z Horního Slavkova přispějí na psí útulek

Školáci z Horního Slavkova tento týden zakončili svoji výuku finanční gramotnosti, které se zúčastnili v rámci programu Abeceda peněz.

Prodejní jarmark
19. května 2018 - 12:00

Vyvrcholením celého projektu pro ně byl prodejní jarmark, na němž si na vlastní kůži vyzkoušeli, kolik znalostí si z nových kurzů odnesli i jaké to je vydělávat peníze a komunikovat se zákazníky. Karlovarskenovinky.cz informovala Marta Vokurková.

„Moje třída je velmi zvídavá, děti projekt děsně bavil. Taky si zvolily perfektního šéfa, je dobrý i v matematice a v Abecedě se blýsknul v dalších rolích. I účetnictví měli nakonec opravdu precizní,“ říká Petra Michalcová, třídní učitelka 4.A ze ZŠ Školní s tím, že její třída se na jarmarku rozhodla otevřít vlastní bistro. „Mělo to velký úspěch a děti za celé odpoledne vydělaly 11 500 korun. Těšíme se, že za ně zaplatíme výlet do Zoo v Ústí nad Labem,“ dodává.


Abecedy peněz se zúčastnili i žáci z vedlejší 4.B. „Na začátku projektu jsme měli obavu, přece jen jsme šli do neznáma. Teď můžu jednoznačně prohlásit, že Abeceda peněz je vynikající,“ chválí si učitelka Jitka Houšková, jejíž třída si na jarmark připravila zejména zahradnický sortiment, jako jsou sazenice, bylinky, ale i praktické tašky nebo trička. „Pro děti bylo asi nejtěžší stanovit cenu výrobků, vůbec netušily, co za svou práci chtít. Také pro ně bylo obtížné se v projektu domluvit a skloubit různé zájmy,“ říká pedagožka. Její třída plánuje číst z vydělaných 6 426 korun věnovat na psí útulek.


(jv,karlovarskenovinky.cz fotom.vokurková)