Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Dny evropského dědictví představí dvě atraktivní památky

Dny evropského dědictví představí dvě atraktivní památky

Dva architektonické skvosty v samotném srdci Karlových Varů otevřou své dveře o nadcházejícím víkendu u příležitosti Dnů evropského dědictví. V sobotu 16. září mohou zájemci obdivovat Císařské lázně, v neděli 17. září bude zpřístupněna Městská spořitelna.

Karlovy Vary
14. září 2023 - 12:00

„V rámci Dnů památek každoročně přestavujeme zajímavé objekty, často i ty, které jsou běžně zcela nebo z části veřejnosti nepřístupné. V letošním roce jsme vybrali opravdové skvosty. Obě budovy dokládají rozmach města na přelomu 19. a 20. století, v jeho zlatém věku. A velmi mě těší, že jsme se s jejich majiteli a provozovateli dohodli na zpřístupnění široké veřejnosti. V případě Císařských lázní za symbolické vstupné, u Městské spořitelny dokonce zdarma,“ uvádí náměstek karlovarské primátorky Martin Dušek.

Císařské lázně budou veřejnosti přístupné v sobotu mezi 10. a 18. hodinou. Každou půlhodinu začínají komentované prohlídky budovy. V 15 hodin je na programu rovněž speciální prohlídka zaměřená na technický a balneologický unikát této národní kulturní památky. Zájemci mohou také shlédnout výstavu Císařské lázně objektivem času. A přijít mohou i děti, které v 11 hodin pobaví tradiční pohádka o Sněhurce v netradičním podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Vstupné do Císařských lázní činí 50 korun.V neděli 17. září se představí Městská spořitelna, objekt známý jako Sparkasse. Reprezentativní budova v těsném sousedství Vřídelní kolonády byla nedávno kompletně zrekonstruovaná. Jejími prostory se můžete projít sami nebo s průvodcem. Komentované prohlídky jsou na programu mezi 10. a 15. hodinou (s výjimkou času 13:00).

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%