Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Do Karlovarského kraje se sjedou záchranáři z celé České republiky

Do Karlovarského kraje se sjedou záchranáři z celé České republiky

​Během prvního červnového víkendu budete mít jedinečnou příležitost vidět zásah zdravotnických záchranných služeb z celé republiky.

Ilustrační foto
29. května 2023 - 12:00

Jejich metodické cvičení „Karlovarská putovní 155“ proběhne v atraktivních lokalitách regionu, kde budou řešit úkoly, které prověří jejich schopnosti. Záštitu nad akcí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Program akce bude zahájen v pátek 3. 6. 2023 „mimořádnou událostí“. Do simulovaného cvičení se zapojí záchranáři, operátorky zdravotnického střediska, ale také ostatní složky IZS. Cílem je především nácvik komunikace a týmové spolupráce. Následně se v sobotu 14 týmů vydá na trasu, kde budou plnit různé zdravotnické úlohy. Ze sedmi stanovišť budou veřejnosti přístupná pouze dvě – Mlýnská kolonáda a obchodní centrum Varyáda. Akce bude završena v neděli spanilou jízdou sanitních vozů všech zúčastněných krajů.Po celý víkend je třeba dbát na zvýšenou opatrnost kvůli frekventovanějšímu pohybu sanitních vozů nejen na silnicích, ale také v místech pro pěší nebo v centru měst.

Informovala Jarmila Ivasková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.zzs)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%