Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Energetici pomáhali neziskovkám na Karlovarsku

Energetici pomáhali neziskovkám na  Karlovarsku

Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ se zapojily do 11. ročníku akce Čas pro dobrou věc. Během dvou dnů pomáhali s úklidem, údržbovými pracemi a zahradničením v 5 organizacích v Karlovarském kraji.

Dobrovolnický den Pomocné tlapky
29. dubna 2018 - 12:00

Pracoviště za zahrady a budovy neziskových organizací na Plzeňsku a  Karlovarsku vyměnilo celkem 43 zaměstnanců Skupiny ČEZ během letošní druhé etapy firemního dobrovolnictví.

Nejpočetnější tým (15 účastníků) strávil den v areálu Centra Klášter Chotěšov. Byla mezi nimi i Lenka Hamplová, specialista procesní podpory z Plzně, která se akce zúčastnila poprvé. „Náplň mé činnosti byl opravdu pestrý a takřka sestavený na míru. Před příjezdem na samotnou akci jsem si totiž poranila koleno, ale ani to nebylo překážkou ve spárování klášterní zdi maltou a natírání okenních mříží. Ostatní dobrovolníci například hloubili a dláždili díru na dětské pískoviště, anebo prostě jen uklízeli zahradu a ostatní prostory areálu kláštera Chotěšov. Pomoc při rekonstrukci kulturní památky, krásné prostředí i skvělý přístup majitelů areálu mě nadchly natolik, že se ráda jakékoliv další akce zúčastním,“ říká Lenka Hamplová.

V Karlových Varech začínají místní diskusní fóra

Další „čezáci“ strávili svůj pracovní den ve stacionáři Človíček při Diakonii ČCE, v Bečovské botanické zahradě organizace ZO ČSOP Berkut a spolku Pomocné tlapky.

Za deset let se projektu dobrovolnické práce zúčastnilo 5 054 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ti mají možnost zapojit se i do tzv. Rodinného dne dobrovolnictví, kde lze k poctivé práci pro dobrou věc přizvat celou rodinu, nebo podpořit svou prací organizaci dle vlastního výběru.

Karlovarskénovinky.cz informovala  Michaela Jirovcová,  mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy.


(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:cez)