Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Exkurze školáků do ekofarem se i letos konají s příspěvkem kraje

Exkurze školáků do ekofarem se i letos konají s příspěvkem kraje

Karlovarský kraj i v tomto roce nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

Ilustrační foto
9. března 2019 - 12:00

"Už devátým rokem školám nabízíme tuto podporu a můžu říci, že zájem je obrovský. Stejně jako loni jsme na zajištění dopravy na exkurze vyčlenili z krajského rozpočtu částku 1,5 milionu korun a byl bych rád, kdybychom pomohli co největšímu počtu škol,“ informoval krajský radní Karel Jakobec.

Objednávání exkurzí krajský úřad spustil v těchto dnech.  Školy si nejprve dohodnou termín na vybraném místě a následně vyplní a odešlou přihlášku elektronicky na předepsaný kontakt. Následně dostanou potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.  Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách.

V nabídce je sedm možností exkurzí: biostatek ve Valči, ekofarma Kozodoj ve Staré Roli, botanická zahrada v Bečově, farma v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, Vojenské lesy a statky, Lázeňské lesy Karlovy Vary a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.


Podle Karla Jakobce si pedagogové tuto formu podpory velice pochvalují, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2018 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 301 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 10 742 dětí. Konalo se také 55 výjezdů do Černošína pro 2117 dětí. Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)