Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

Festival světla „VARY°ZÁŘÍ" začíná již v pátek

Festival světla „VARY°ZÁŘÍ" začíná již v pátek

Sedm stanovišť, sedm různých audiovizuálních show. To bude letošní ročník oblíbeného festivalu světla „VARY° ZÁŘÍ“.

„VARY°ZÁŘÍ"
12. září 2019 - 12:00

Těšit se můžete na multimediální show na budovách, kouřových oblacích i vodní stěně. Thermal se promění v Hvězdnou bránu, v Dvořákových sadech se spustí Nebeská bouře, zajímavé instalace rozzáří Mlýnskou a Tržní kolonádu, na vodní stěně v korytě Teplé zažijete Čtyři roční období, videomapping na Grandhotelu Pupp připomene 30. výročí Sametové revoluce a na Císařských lázních se odehraje Světelný orchestr - interaktivní videomapping reagující na hlasitost povelů zadaných diváky.

Nenechte si ujít zářivé Vary - o víkendu 13. a 14. září, vždy od 21 hodin do půlnoci.

Multimediální show Hvězdná brána Vás bude lákat již z dálky. Velké kruhové plátno umístěné ve výšce, společně s výkonnými světly samo o sobě připomíná hvězdnou bránu. Obsahem projekce odehrávající se na velkém kruhovém plátně bude putování vesmírem pomocí červích děr. Tato pouť bude odhalovat známý i neznámý vesmír a představovat nejrůznější, mnohdy až prapodivné světy a planety. Můžeme se dostat také do nebezpečných částí vesmíru. V případě nebezpečí bude červí díra ihned uzavřena. Po uzavření červí díry, a tedy i hvězdné brány, začíná celá pouť od počátku.

Dvořákovy sady - Světelná audiovizuální instalace Nebeská bouře vás pocitově přenese nad bouřková oblaka, ve kterých probíhá neskutečná podívaná. V mračnech se blýská a pulzují všemi barvami. Tato nevídaná podívaná je doplněna výraznými zvukovými efekty. Stanoviště je interaktivní a tak se každý bude moci mraků (pěny) dotýkat a hrát si v nich. Návštěvníci se také projdou po vytyčené trase v nebeských mracích (v pěně).

Mlýnská kolonáda - Kinetická LED show - DNA. Jedinečná kinetická světelná instalace DNA nabízí unikátní pohled na desítky světelných LED trubic, které jsou zavěšeny na desítkách pohyblivých motorů. Díky tomu vytvářejí fascinující 3D obrazce v nejrůznějších barvách, polohách a výškách přímo nad hlavami diváků. Trubice zobrazují nejrůznější obrazce od vln připomínajících vodní hladinu po rotace a struktury připomínající DNA v nejrůznějších barvách a pozicích.

Tržní kolonáda -.Světelnou audiovizuální instalaci Mineralizace tvoří speciálně upravené světelné programovatelné pásky a lišty s LED světly, které jsou připevněny na konstrukci a tvoří jedinečnou audiovizuální show. Díky programování budeme jednotlivě řídit tisíce pixelů, které jsou umístěny v těchto páscích a lištách. Za doprovodu hudby a ruchů vytvoříme jedinečné audiovizuální stanoviště Mineralizace, které rozehraje Tržní kolonádu.

Divadelní náměstí / řeka Teplá - Projekce na vodní stěnu ve 3D. Příběh 4 roční období, jehož podkladem je stejnojmenná skladba od Vivaldiho představí životadárnou sílu vody z Karlových Varů ve všech ročních obdobích a ve všech jejich podobách. Projekce kombinuje podoby vody společně s hvězdným nebem, Sluncem, Měsícem, přecházejícími souhvězdími a znameními zvěrokruhu dle ročních období. Některá období doplní i typické přírodní prvky jako růst rostlin či padající listí. Prostor zde samozřejmě dostanou i Karlovy Vary. Jejich dominanty a podoby v různých ročních obdobích se budou zjevovat ve velkých 3D bublinách, které doplní lázeňskou atmosféru.Grandhotel Pupp - Videomapping na Grandhotelu Pupp, který uctí výročí 30 let od Sametové revoluce. Představení na motivy sametové revoluce bude kloubit významné okamžiky, které vedly k sametové revoluci a vzniku našeho svobodného demokratického státu spolu s uměleckými a architektonickými prvky. Videomapping bude zahrnovat scény věnované těmto motivům: komunismus - období nesvobody, Charta 77, protesty, revoluce, zvolení prezidenta Václava Havla. Efekty budou vytvářeny primárně v barvách trikolóry.

Císařské lázně - Interaktivní videomapping reagující na hlasitost zadaných povelů diváků. Instalace bude ztvárněna za pomoci částicových systémů a elementů, které obrůstají jednotlivé části budovy. Podle hlasitosti diváků se částice rozrůstají na čím dál větší část objektu. Když diváci překročí stanovenou hladinu zvuku, oživí budovu i uvnitř, kde se zjeví částicové tančící siluety. I když návštěvníci nebudou zrovna aktivní, na budově stále poběží základní vrstva videomappingu, která bude mapovat architekturu Císařských lázní.

Festival světla „VARY°ZÁŘÍ" má i bohatý doprovodný program, jako například prezentaci vozů a motocyklů značky BMW, dopravně bezpečnostní show pro děti 4–7 let a další.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)