Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi

Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi

Zelený dopravce FlixBus po dobu konání festivalu posílí spojení mezi Prahou a Karlovými Vary.

Filmový festival v Karlových Varech
13. června 2019 - 12:00

Začátek Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se kvapem blíží. Již 28. června dojde ke slavnostnímu zahájení 54. ročníku festivalu, do Varů se tak sjedou celebrity z celé republiky. Jako každý rok přijede na festival i filmová hvězda světového formátu. Letos pořadatelé její jméno zatím neodhalili. V posledních letech přijel například Richard Gere, Mel Gibson či Antonio Banderas. Na místě konání se dají očekávat komplikace s parkováním, nejjednodušší je proto rezervovat si jízdenky veřejnou dopravou. Zelený dopravce FlixBus po dobu konání festivalu posílí spojení mezi Prahou a Karlovými Vary.

Není se čemu divit, karlovarský festival je nejprestižnějším festivalem ve střední a východní Evropě. Jako každý rok, i letos diváky filmových představení přivítá nová znělka. Tentokrát v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou, která byla v roce 2016 na festivalu oceněna Cenou prezidenta MFF KV Jiřím Bartoškou. Oslavy a promítání festivalu se konají po celý týden, oficiální zakončení festivalu tak proběhne v sobotu 6. července.


Do dějiště festivalu se z Prahy nejlépe dostanete zeleným autobusem FlixBus, město je totiž každý ročník přeplněno osobními automobily a lidé mají problémy s parkováním. Autobus navíc staví přímo v centru na Tržnici. Dopravci pro období festivalu tradičně posilují spoje, FlixBus během týdne přidává dalších 16 spojů.


Během festivalu se představí přibližně dvě stovky filmů. Návštěvníci si mohou zakoupit buď Festival Pass nebo vstupenky na jednotlivá představení. S Festival Passem si však návštěvníci festival užijí lépe, mají totiž nárok až na 3 vstupenky denně a také možnost dostat se na filmy bez vstupenky. Jako každý rok bude karlovarský festival doprovázen bohatým programem, kam mají filmový nadšenci s Festival Passem vstup zdarma.Karlovarské novinky informoval FlixBus.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto: FlixBus)