Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Fotografická soutěž Proměny Karlovarského kraje zná své vítěze

Fotografická soutěž Proměny Karlovarského kraje zná své vítěze

 Fotografická soutěž „Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let“ zná své vítěze.

Karlovy Vary
26. listopadu 2018 - 12:00

U příležitosti oslav 100 výročí vzniku Československé republiky uspořádal Karlovarský kraj soutěž pro amatérské i profesionální fotografy. Jejich úkolem bylo zachytit proměnu některého z míst či pamětihodností v našem regionu. Náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje Daniela Seifertová včera předala autorům nejzdařilejších snímků finanční odměny. Stalo se tak během vernisáže k doprovodné putovní výstavě.

Účastníci soutěže měli za úkol vyfotit současný stav obcí a měst v kontrastu se stavem znázorněným na historických fotografiích. Ty vznikly zhruba před 100 lety a do soutěže je poskytla městská a krajská muzea. Odborná porota, v níž zasedal mimo jiné i ředitel Galerie 4 - galerie fotografie Zbyněk Illek, pak hodnotila nejenom kvalitu přihlášených snímků, ale i přesnost pořízených záběrů.

„Ve stanoveném termínu jsme obdrželi na pět desítek velice povedených fotografií. Mohu vám říct, že bylo zajímavé sledovat, jak se některá místa v průběhu let výrazně proměnila. Ráda bych proto poděkovala všem, kteří se do soutěže zapojili a kterým se podařilo zachytit onu pomíjivost času. Věřím, že doprovodná výstava bude mít úspěch a že se bude lidem líbit,“ uvedla náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Galerie výtvarného umění vystavuje návrhy známých opon

Vítěz soutěže obdržel z rukou náměstkyně hejtmanky 3 tisíce korun. Soutěžící, jenž se umístil na 2. místě, pak dostal 2 tisíce korun a pro třetího v pořadí byla připravena odměna ve výši 1 tisíc korun. Vybrané soutěžní fotografie si veřejnost může prohlédnout na putovní výstavě, která je k vidění v budově A Krajského úřadu Karlovarského kraje až do 16. prosince. Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)