Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Galerie SUPERMARKET wc zahajuje novou sezónu

Galerie SUPERMARKET wc zahajuje novou sezónu

Galerie SUPERMARKET wc zve na výstavu, která zahajuje novou sezónu. Jedná se o výstavu s názvem „Fotografie (není) pro každého“ .

Fotografie (není) pro každého
26.únor 2016 - 07:30

„Fotografie (není) pro každého." Studenti fotí sklo, porcelán, jídlo... a co ty? Výstava se koná od 26.2. 2016, vernisáž ve čtvrtek 25.2. v 17.00 hod. v Galerii SUPERMARKET wc. Výstava včetně dílny potrvá do pátku 1. 4. 2016.

Výstava užité a reklamní fotografie představuje aktuální tvorbu studentů 3. a 4. ročníku Střední umělecko-průmyslové školy Karlovy Vary oboru Užitá fotografie a média. Vybrané práce žáků vznikaly pod vedením pedagogů J. Hubatky, V. Houdka a K. Pavelkové. Žáci studují techniku klasické fotografie, základy ateliérové tvorby, dokumentu, reportáže i krajinářské tvorby. Cesta vede od temné komory k moderním digitálním technologiím.

Cílem výuky je rozvoj celého spektra vědomostí a dovedností studentů a tak kvalitně připravit na vysokoškolské studium a praxi. Součástí výstavy je interaktivní fotodílna, která nabízí osvětu návštěvníkům výstavy.


V improvizovaném fotoateliéru si mohou vyzkoušet práci fotografa krok za krokem: nasvítit model, vybrat pozadí, oblečení, doplňky a zvolit celkové aranžování a komponování fotografie. Výsledkem bude digitální fotografie nebo polaroid instax fotografie, kterou si odnesou.

„Dnes fotí každý, ale kvalitní snímek je kombinace nadání, zkušeností a hodně práce“ říká Kateřina Pavelková z PROTEBE live. Proces vzniku fotografie začíná důkladnou přípravou s využitím inspirace a fantazie, pokračuje dokonalým zvládnutím řemesla. Pro tvůrčí proces je důležitá schopnost koncentrace, přemýšlení a mezioborová spolupráce. Finální fotografický obraz se upravuje v některém z fotoprogramů a je spojen s grafickou úpravou a textem.

V současné době atraktivní obor Užitá fotografie a média na SUPŠ je jedním z osmi maturitních oborů dnes již s osmiletou tradicí. Společně s dalšími změnami se tak téměř stoletá „keramka“ řadí ke kvalitním a moderním středním školám 21. století v oblasti.

Výstava včetně dílny potrvá do pátku 1. 4. 2016. Galerie SUPERMARKET wc také láká 17. 3. od 17.00 na velikonoční dílnu. Karlovarskenovinky.cz informovala MgA. Tereza Bredlerová z Galerie SUPERMARKET wc.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:galerie)