Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Hasičský záchranný sbor získá od kraje dotaci na nové vybavení

Hasičský záchranný sbor získá od kraje dotaci na nové vybavení

​Karlovarský kraj schválil poskytnutí dotace Hasičskému záchrannému sboru Karlovarského kraje ve výši 5,2 milionu korun. Finance z krajského rozpočtu budou využity zejména na nákup nového vybavení.

Ilustrační foto
30. března 2021 - 12:00

„Jedná se o pravidelný každoroční příspěvek profesionálním hasičům, který je v podstatě naplněním jejich žádosti. Karlovarský kraj se i nadále snaží podporovat nákup moderní techniky a vybavení, které pak mohou pomoci ke zkvalitnění podmínek pro práci hasičů na místě zásahu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Romantická zřícenina tvrze stojí na ostrůvku v Koutech

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje plánuje využít dotaci například na nákup přenosné elektrocentrály, osvětlovacího LED balonu, podpěr nákladního automobilu, myčky na hadice, měřícího zařízení, vysokozdvižného vozíku a velitelského automobilu. Z dotace budou hrazeny také náklady za zásahy prováděné na komunikacích II. a III. třídy v Karlovarském kraji, pořízení a opravy věcných prostředků a pohonné hmoty.Poskytnutím dotace dojde k naplňování koncepce plošného pokrytí a zkvalitnění vybavenosti jednotek Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.hzs)