Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Hrad Seeberg láká na noční komentované prohlídky s kastelánkou

Hrad Seeberg láká na noční komentované prohlídky s kastelánkou

Letošní prázdniny jsou už třetí, kdy na hradě Seeberg probíhají noční komentované prohlídky s kastelánkou.

Hrad Seeberg
10. srpna 2019 - 12:00

Noční prohlídka se od té tradiční liší nejen dobou konání, ale především svým obsahem. Návštěvníci se samozřejmě seznámí s osudy hradu založeného už na konci 12. století, ale také si připomenou každým rokem jiné historické období. Po předloňské gotice a loňském baroku letos přichází na řadu nejstarší období – období románské. A podobně jako v minulých letech nebude řeč pouze o románském období hradu, ale i o době románské v Evropě, v českých zemích a hlavně na Chebsku.

Prohlídky se pokusí také přiblížit běžný život lidí té doby, tedy způsoby obživy, stravování, stolování, oblékání, podobně jako v minulých letech. Pro mnohé návštěvníky bylo vyprávění např. o barokních stravovacích návycích příjemným zpestřením prohlídky a zaujalo je především proto, že mnohé barokní stravovací návyky nám zůstaly dodnes, aniž bychom si to uvědomovali.

Netradiční atmosféru nočních prohlídek se kastelánka snaží dotvořit i svým oblečením. Po gotickém a pozdně barokním oděvu bude letos provázet návštěvníky v románském kostýmu. Je nutná rezervace.

Srpnové termíny nočních prohlídek hradu Seeberg 2019 vždy od 21 hodin: 10. srpna a 24. srpna.


Karlovarskenovinky.cz informovalo Městské muzeum Františkovy Lázně.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:hrad seeberg)