Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Hroznatova akademie: Ohlédnutí za minulým rokem

Hroznatova akademie: Ohlédnutí za minulým rokem

Čtvrtý rok působení kulturně vzdělávacího centra Hroznatovy akademie nabídl svým hostům velký výběr kulturních a vzdělávacích akcí.

Hroznatova akademie
4. března 2019 - 12:00

Počet návštěvníků pomalu stoupá. V roce 2018  akce a prohlídky navštívilo téměř 15 tisíc osob a odhadem více než 17 tisíc osob shlédlo volně přístupné výstavy. Návštěvnost svědčí o tom, že Hroznatova akademie již má své místo v Karlovarském regionu.

"Zároveň se blíží i konec období povinné udržitelnosti centra, který nastane v červnu roku 2020. Proto ve spolupráci s tepelskou kanonií a partnery projektu začínáme uvažovat nad tím, v jaké podobě bude centrum působit v dalších letech a zda bude vůbec možné jeho provoz nadále zajistit. Kdokoliv by přišel s iniciativou či podnětem, který by nám v našem rozhodování pomohl, bude srdečně vítán,"  vyzývá Kateřina Sechovcová, Hroznatova akademie.

Shrnutí roku 2018
Hojně navštěvované byly víkendové dílny pro rodiny s dětmi, vedené externími lektory. Účastníci se mohli naučit plstit, vyrábět vinuté perle, vázat dušičkové věnce anebo si vytvořili svůj vlastní lampion. Velkou účast zaznamenaly také adventní dílny, kde se glazovaly keramické ozdoby nebo tvořily kalendáře s fotogramem.

Loňský rok přinesl velký zájem o grafickou a knihařskou dílnu. Uskutečnily se zde několikadenní tvůrčí pobyty různých skupin. Děti se pod lektorským vedením naučily základním grafickým technikám, jako je linoryt či suchá jehla, nebo si vyzkoušely základy knižní vazby. Zajímavá díla vznikla během grafického sympozia plzeňských výtvarníků vedeného Lenkou Sýkorovou. Dílenské zázemí je důležitou součástí centra.Probíhají zde pravidelné kurzy grafických technik pro dospělé a výtvarný kurz pro děti. Stále oblíbený je keramický kroužek, menší účast zaznamenaly fotografické dílny.Plány pro tento rok

"I nadále budeme pokračovat v aktivitách a programech, které jsme vytvořili a které se dostaly do povědomí široké i odborné veřejnosti. Jsou to zejména výukové programy pro školy a školky, ale také koncerty klasickéhudby v Modrém sále. Těšit se můžete na špičkové české interprety. Rozhodli jsme se, že letos festival Okolo konventu neuspořádáme. Rozhodli jsme se, že letos festival Okolo konventu neuspořádáme. Zvažujeme však formu, jakou by mohl pokračovat i v letech příštích," dodává Kateřina Sechovcová.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:hroznatovaakademie)