Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Inscenované prohlídky přiblíží žákům z kraje historii lázeňství

Inscenované prohlídky přiblíží žákům z kraje historii lázeňství

Celkem se uskuteční 36 prohlídek, jež přiblíží žákům prvního i druhého stupně základních škol historii lázeňství a návštěvy slavných osobností spjatých s uvedenými městy.

Karlovy Vary
16. května 2023 - 12:00

Karlovarský kraj se snaží zajistit propagaci, osvětu a edukaci západočeských lázeňských měst, která jsou zapsána na Seznamu světového, kulturního a přírodního dědictví UNESCO v rámci statku Slavná lázeňská města Evropy (The Great Spa Towns of Europe). Nabídne proto základním školám v regionu prohlídky lázeňských měst v podobě hraných živých obrazů. 

„Kromě toho, že se snažíme lákat do Karlovarského kraje návštěvníky z celého světa, nezapomínáme ani na naši mladou generaci, která mnohdy historii významných lázeňských měst v regionu nezná. A právě proto jsme se rozhodli jim ji přiblížit, a to zábavnou edukativní formou v podobě divadelních scén při prohlídce Karlových Varů, Františkových Lázní a Mariánských Lázní,“ uvedl náměstek hejtmana s gescí v oblasti lázeňství a cestovního ruchu Vojtěch Franta.

Celkem se uskuteční 36 prohlídek, jež přiblíží žákům prvního i druhého stupně základních škol historii lázeňství a návštěvy slavných osobností spjatých s uvedenými městy. Na programu, na který získal Karlovarský kraj dotaci z Ministerstva kultury ČR, se bude podílet průvodce Jindřich Skopec a herci Západočeského divadla v Chebu. Prohlídky budou realizovány od druhé poloviny měsíce května do konce září letošního roku.   

Díky projektu získají žáci hlubší povědomí o významu a důležitosti západočeských lázní, jež byly pro svou mimořádnou hodnotu zapsány na seznam UNESCO. Měli by si také vytvořit a prohloubit vztah k těmto městům a uvědomit si potřebu péče a jejich ochrany.„Karlovarský kraj usiluje tímto projektem o podporu ve vzdělávání žáků základních škol Karlovarského kraje v souvislosti se zaměřením na západočeské lázně,“ doplnil náměstek Vojtěch Franta.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%