Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Ježíškovo vánoční razítko 2020 odtajněno

Ježíškovo vánoční razítko 2020 odtajněno

Vánoční zvoneček? Kometa? Vánoční hvězda? Pro rok 2020 je vánoční razítko odtajněno! V pondělí 24. listopadu obdržela Ježíškova pošta, Pošta Partner, potěšující zprávu, že je ruční příležitostné razítko České pošty na cestě.

Vánoční razítko 2020
29. listopadu 2020 - 12:00

Od roku 1994 má ruční vánoční razítko originální výtvarnou podobu. Na vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, prostě symboly vánočních svátků.
Pro rok 2020 byl vybrán stylizovaný portrét malého Ježíška orámovaný kometami.

Vánoční razítko milují děti i sběratelé, a proto se zásilky nepočítají na gramy, dekagramy, ale na kila. V loňském roce orazítkovali pracovníci božídarské pošty 341 kg. Vánoční příležitostné razítko znají nejen v českých zemích.

Marek Smitka z Infocentra Boží Dar říká: „Pravidelně odesíláme vánoční zásilky s tímto příležitostným razítkem do Německa, Ruska nebo Holandska. Z Božího Daru putují ale pohledy, přání a dopisy také do exotických zemí, jako jsou Čína, USA a Austrálie".

Také pro vánoční poštu bylo nutno přijmout opatření v souvislosti s pandemií COVID-19. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a ručním příležitostným razítkem pracují v rukavicích.Od 1. do 23. prosince můžete vánoční razítko získat i vy. 5 kroků jak správně postupovat.

1. Napište Vaši pohlednici, vánoční dopis nebo přání Vašim blízkým nebo známým.
2. Napište na Vaši zásilku určenou k orazítkování cílovou adresu.
3. Ofrankujte Vaši zásilku poštovní známkou odpovídající poštovnému do místa určení.
4. Váš pohled, dopis nebo přání vhoďte osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zašlete v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar.
5. Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na Vámi uvedenou adresu.

Adresa Ježíškovy pošty:
Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Karlovarskenovinky.cz informovala Martina Poštová za Infocentrum Boží Dar.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:ic)