Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Již třetí sociální automobil získali v Sokolově

Již třetí sociální automobil získali v Sokolově

Novou Dacia Dokker bude tentokrát využívat místní poskytovatel sociálních služeb.

Dacia Dokker
29. října 2018 - 12:00

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 25. září 2018 zástupci zařízení Pomoc v nouzi, o.p.s. v Sokolově. Předání proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Obecně prospěšná společnost, která provozuje například nízkoprahové centrum a azylový dům, obdržela svůj druhý vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Sokolovská organizace získala v celkovém pořadí již 751. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo v Sokolově předáno již třetí vozidlo.

„Ve většině sociálních zařízení se vozový park nachází velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Hlavním posláním obecně prospěšného spolku Pomoc v nouzi, kam ve čtvrtek dorazila nová osobní dodávka, je poskytování sociální pomoci potřebným. Pomoc v nouzi provozuje například azylový dům, intervenční centrum pro oběti domácího násilí, domy na půli cesty a další.

„Z automobilu máme velkou radost. Nový vůz využijeme jednak k zásobování našich zařízení provozním materiálem, jednak nám umožní poskytovat naše služby seniorům a zdravotně postiženým terénní formou. Chtěl bych poděkovat Kompaktu za zorganizování tohoto projektu a všem sponzorům, kteří se na financování automobilu podíleli, “ dodává Mgr. Robert Pisár, ředitel organizace Pomoc v Nouzi.

Na vůz přispělo asi 33 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

KAM zahajuje cyklus setkávání s obyvateli města - KAMjdeme°

O projektu Sociální automobil: Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.


Karlovarskenovinky.cz informovala Tereza Pavézková.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:epicpub)