Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

KAM KV° se seznámil s obyvateli Drahovic

KAM KV° se seznámil s obyvateli Drahovic

KAM KV° (Kancelář architektury města Karlovy Vary) se v rámci cyklu KAMjdeme° sešel s obyvateli městské části Drahovice a představil jim svůj tým.

KAMjdeme v Drahovicích
8. února 2019 - 12:00

KAM KV° vyslechl jejich problémy a náměty, jak bydlení a život v Drahovicích vylepšit. Důležitým tématem této diskuse bylo parkování, které KAM začátkem roku otevřel přednáškou odborníka.

Už počtvrté vyšel KAM mezi občany města s cílem seznámit se a naslouchat jejich aktuálním problémům. Připravenými tématy pro diskusi byl život v Drahovicích a problematika parkování. Tato témata se při rozhovoru neustále prolínala – parkování je pro místní velmi aktuálním problémem.

„Dozvěděli jsme se, že se věkový průměr obyvatel Drahovic snižuje. Stěhují se sem mladí lidé s dětmi a nedostatek parkování vidí jako velký problém. Na tuto poptávku odpoví Plán udržitelné městské mobility statutárního města Karlovy Vary, jehož proces vzniku v současné době KAM doprovází. Tento dokument naznačí vhodná místa pro umístění nových parkovacích míst a parkovacích domů.“ komentoval setkání ředitel KAMu Petr Kropp.

Dalším zajímavým námětem pro práci kanceláře byl podnět k vytvoření menších krátkých sedátek bez opěradla, po kterém je poptávka především ze strany seniorů. Návštěvníci diskuse si postěžovali i na špatný stav chodníků.

„I těmito tématy se v naší kanceláři budeme zabývat. V tomto roce plánujeme po vzoru našich pražských kolegů vytvořit Manuál tvorby veřejných prostranství, který by jasně stanovil a ukázal, jak zvýšit kvalitu ulic, náměstí či parků. Městský mobiliář, tedy parkové lavičky, zastávky, odpadkové koše, stojany na kola, zábradlí, informační nosiče apod. jsou pro město důležitým prvkem.“ doplnila Jana Boukalová z KAMu.


Místní obyvatelé mluvili o obecných problémech, jako je zanedbaná péče o čistotu ze strany obyvatel, nepostačující kapacita MHD během začátku a konce školního vyučování, ale i o konkrétních problémech a místech, jako je stará autoškola, prostory vedle Waldertovy ulice, bývalé zahrádky v Krokově ulici, nebo propojení Anglické a Mozartovy ulice.

„Setkání s občany města jsou pro nás velmi důležitá, protože bychom společně v dialogu s odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací tvořili budoucí vizi města, tedy to, jakým směrem se má naše město posouvat.“ shrnula Jana Boukalová.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Boukalová za Kancelář architektury města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)